RU

Після лікування у доктора Пі померли шість чоловік, - слідство

03.10.2012, 12:46
Після лікування у доктора Пі померли шість чоловік, - слідство - Фото
Василь Фаринник (фото - 24tv.ua)
В результаті лікарської діяльності Андрія Слюсарчука, відомого як доктор Пі, померли шість осіб. Про це Комсомольській правді в Україні заявив начальник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник.

За його словами, Слюсарчук звинувачується у шахрайстві, підробці документів, незаконній лікувальній діяльності та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть. Слідчі зібрали докази, що підтверджують його провину. Коли направлять справу в суд, залежить від того, наскільки швидко Слюсарчук вивчить матеріали кримінальної справи.

Відповідаючи на запитання, чи багато людей померло після лікування Слюсарчука, Фаринник сказав: "Нам вдалося встановити шість чоловік. Всього ж у справі проходять десять епізодів незаконної лікувальної практики. Але ми також з'ясували, що лікарі запрошували Андрія Слюсарчука як світило української медицини проконсультувати або провести операцію безнадійно хворим пацієнтам. Але це не виправдовує те, що він брав у руки скальпель і давав рекомендації медичного характеру, не маючи спеціальної освіти. Лікарі не мали права і близько підпускати його до хворого без відповідних допусків, не кажучи вже про хірургічні втручання".

Фаринник уточнив, що слідчі підняли в Москві архівні дані і з'ясували, що вчений ступінь Слюсарчук отримав вже в Україні на підставі підроблених документів: "Ніхто не запідозрив підроблення. Люди його приймали на роботу, навіть не глянувши, що не збігаються дати його народження, закінчення школи з навчанням у медичному інституті".

Слюсарчук не вважає, що займався лікуванням незаконно. "Каже, що це світова змова проти нього, що це все справа рук спецслужб, тому що він секретний агент і від нього таким чином вирішили позбутися", - сказав Фаринник, додавши, що судово-психіатрична експертиза визнала його осудним.

"Кримінальна справа ніякого відношення до його досягнень, які занесені в Книгу рекордів України, не має. Ми займалися дослідженням його лжелікарської діяльності. Але ми пропонували Слюсарчуку провести експеримент, щоб він підтвердив свої унікальні здібності із запам'ятовування числа Пі, по сеансу гіпнозу - він відмовився . А от державна премія, яку Слюсарчук отримав як світило медицини, вважаю, була видана незаконно, її треба скасувати. Але це вирішувати не нам, а тому органу, який видавав премію", - підсумував Фаринник.

Нагадаємо, кримінальну справу щодо Слюсарчука було порушено після публікацій у львівській газеті, журналісти якої в ряді публікацій доводили, що у доктора Пі немає медичної освіти, а дипломи про вищу освіту - фальшиві. Журналісти також заявили, що рекорди Слючарчука є шахрайством.

Досьє на Василя Фаринника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини