RU

Підписано закон про відновлення вакцинації новонароджених

04.11.2014, 16:26
Підписано закон про відновлення вакцинації новонароджених - Фото
Петро Порошенко
Президент України  Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про лікарські засоби" щодо обігу лікарських засобів та державного контролю якості, ввезених на територію України лікарських засобів".

Як повідомляє прес-служба глави держави, зокрема, закон дозволить вирішити проблему із забезпеченням вакциною БЦЖ для профілактики туберкульозу.

Радник президента Ольга Богомолець, коментуючи на брифінгу цей закон, відзначила, що він дозволить виправити ситуацію з вакцинацією новонароджених. На сьогоднішній день на складах накопичилося 509 тисяч доз вакцини БЦЖ, термін державної реєстрації яких закінчився ще в березні, але термін дії, визначений виробником, завершиться тільки в вересні 2015 року.

Найближчим часом вакцини в необхідній кількості надійдуть до медичних установ, що дозволить відновити імунізацію новонароджених, підкреслила радник президента.

Закон №1707-VII дозволяє застосовувати лікарські засоби, термін державної реєстрації яких закінчився, до завершення їх терміну придатності, визначеного виробником. Крім цього, в законодавстві з'являється європейська норма про одноразову перереєстрацію лікарського засобу, на відміну від попередньої норми, коли перереєстрація була потрібна кожні 5 років. Це впливало на вартість лікарського засобу і створювало передумови для зловживань у цій сфері.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини