RU

П'ятьох українців судять у США за торгівлю людьми

05.07.2010, 11:45

П'ятеро братів-українців притягнені у Філадельфії до суду за торгівлю людьми. Фігуранти цієї справи - брати Боцвінюки: Омел'ян, Степан, Михайло і Дмитро, а також Ярослав, декілька років тому Чурук, що взяв прізвище матері.

Як передає Бі-бі-сі, всі брати звинувачуються у тому, що з 2000 по 2007 рік вони незаконно увезли в США приблизно 30 молодих українців і українок з обіцянкою влаштувати їх на хорошу роботу, а потім відібрали у них документи, били і нещадно експлуатували.

Відповідний 28-сторінковий звинувачувальний документ Федеральна прокуратура Східного округу Пенсильванії направили до суду. Прокурори кажуть, що розслідування зав'язалося ще у 2005 році після отримання сигналу з неназваного "міжнародного джерела", але спочатку пробуксовувало через мовний бар'єр і небажання потерпілих співпрацювати з владою

Згодом принаймні вісім потерпілих - шестеро осіб і двоє жінок - погодилися дати свідчення проти братів і, швидше, отримають посвідку на проживання в Америці. Адвокати в таких випадках починають доводити, що свідки прокуратури оговорюють обвинувачених з розрахунку на дозвіл влади залишитися у США.

Минулої середи у Торонто були заарештовані 41-річний Ярослав Чурук, що працював водопровідником, і Михайло Боцвінюк. 51-річного Омельяна, якого слідство називає главою злочинної групи, заарештували минулого тижня у Берліні за ордером Інтерполу, а брата Степана - в Філадельфії. Виданий і ордер на арешт Дмитра, але він перебуває в Україні, в якої немає договору з США про видачу.

За словами співробітника ФБР Дугласа Лінквіста, що очолює слідчу групу, підозрювані не знали про те, що до них підбираються правоохоронні органи, і арешт застав їх зненацька.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини