RU

Пінчук увійшов до Топ-10 найвпливовіших колекціонерів світу

17.09.2008, 17:14

Український бізнесмен і громадський діяч, фундатор центру сучасного мистецтва "PinchukArtCentre" Віктор Пінчук увійшов до десятки найвпливовіших колекціонерів у світі за версією журналу "ARTnews".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Фонду Віктора Пінчука, крім українського колекціонера у десятці з'явилися іще три "новачки": мексиканський бізнесмен і телемагнат Карлос Слім Хелу; інвестор із Нью-Йорку Леон Блек і його дружина Дебора, а також шейх Катару Сауд бін Мохаммед бін Алі аль-Тані.

Загалом, Топ-10 найвпливовіших колекціонерів у світі виглядає так: Дебора і Леон Блек, Едіт і Елі Броад, Стівен Коен, Марі-Жозе і Генрі Р. Гравіс, Джо Кароль і Рональд Лаудер, Франсуа Піно, Віктор Пінчук, Мітчелл Рейлс, Карлос Слім Елу, Шейх Сауд бін Мохаммед бін Алі аль-Тані.

Рейтинг найбільших 200 колекціонерів було складено вже у вісімнадцяте за результатами опитувань арт-дилерів, аукціоністів і самих колекціонерів із 22 країн світу. Експерти вважають, що одержані результати свідчать про втрату лідерства американських колекціонерів, що відображає загальну тенденцію на ринку мистецтва.

На думку видавця і головного редактор журналу "ARTnews" Мілтона Естероу, до 2008 року в Америці здійснювалося від 60 до 70% продажів предметів мистецтва. Найближчими роками ситуація зміниться, оскільки ключові гравці з'являються в інших точках планети.

Нагадаємо, власник компанії "Інтерпайп" В. Пінчук був п'ятим у рейтинзі 100 найвпливовіших людей України 2008 року за версією журналу "Кореспондент".

Досьє на Віктора Пінчука >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини