RU

Підсумки 2008. Рейтинг найбільших хабарів в Україні

19.12.2008, 14:32

Про рівень корумпованості в Україні свідчить загальна сума отриманих чиновниками хабарів - більше за 91,1 млн. грн., тоді як у минулому році ця цифра була майже втричі меншою - 34 млн. грн. Вдвічі зросли і запити корумпованих чиновників - в середньому кожний "вимагач від влади" поклав до кишені 57,8 тис. грн.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Міністерства внутрішніх справ України, майже 3 тисячі злочинів про хабарництво, задокументовані у цьому році міліцією спільно з прокуратурою, стали найяскравішим підтвердженням того, що безумовним пріоритетом роботи міліції є притягнення корумпованих чиновників до кримінальної відповідальності. Важче з правосуддям - зараз тільки кожного двадцятого хабарника позбавлено волі.

Для боротьби з корупцією, розробляли відомчі і міжвідомчі плани, наступальна реалізація яких і допомогла затримати хабарників в тих галузях і сферах економічної діяльності, де таке явище набуло широкого розмаху. Чиновники відкрито нехтують конституційними правами громадян.

Кожний п'ятий злочин відбувався з сумою хабаря понад 10 тис. грн., що вдвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року (576 проти 389). Подвоїлася кількість хабарів більше 30 тис. грн. (228 кримінальних справ проти 126). В 122 кримінальних справах сума задокументованих хабарів перевищила 50 тис. грн., а у 80 - 100 тис. грн.

"Рейтинг" найбільших хабарів в Україні наближається до двохсот кримінальних справ.

На рекордному хабарі міліція затримала місцевого чиновника. В мить отримання $42 млн. у Київській області затримали главу Броварської районної державної адміністрації. Він разом з співучасниками вимагав гроші за земельну ділянку.

Сумнівне "друге місце" в "рейтингу" отримали голова Партенитської селищної ради (Велика Алушта, Крим), а також депутат цієї ради (хабар $5,2 млн.).

Чиновники Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області "завоювали бронзу". Вони вимагали і отримали хабар у розмірі 10 млн. грн.

Нагадаємо, українські представники ділового Інтернету також вважають за краще давати хабарі представникам Державної автоінспекції.

Інтриги, скандали, сенсації української політики: добірка новин>>>

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини