RU

Остеохондроз: Супрун розвіяла міфи про діагноз

03.05.2018, 13:05
Остеохондроз: Супрун розвіяла міфи про діагноз - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Остеохондроз - це діагноз, який є великим комерційним міфом сучасності. Про це йдеться в повідомленні в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун в Facebook.

У МОЗ уточнюють, що в міжнародній класифікації хвороб остеохондроз існує, проте його специфіка істотно відрізняється від того, як його трактують деякі лікарі в Україні. Це група рідкісних захворювань, пов'язаних з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. Як правило, починається в дитинстві як дегенеративний або некротичний стан. Як приклади можуть бути хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана.

Читайте також: Супрун розповіла, як змінити сидячий спосіб життя

В Україні ж лікар, почувши на скарги про біль в спині пацієнта, може поставити діагноз остеохондроз. Як результат, для лікування призначається дообстеження (рентген, МРТ), знеболюючі препарати та інші дорогі методи, які в цілому досить сильно б'ють по кишені пацієнтів.

Коли пацієнт в західних країнах звертається зі скаргами на біль в спині, лікарі використовують симптоматичний діагноз - «back pain» (просто біль в спині), при якому рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболюючі препарати.

Додаткове обстеження призначають тільки тоді, коли пацієнт повідомляє про додаткові симптоми, такі як порушення чутливості кінцівок, слабкість в м'язах, порушення функції тазових органів, поява болю вночі. Зазвичай ці симптоми виникають при наявності серйозної патології хребта, проте виявляють їх не більше ніж в 1% випадків. Такі патології включають пухлинні захворювання, переломи, гнійно-запальні процеси, туберкульоз. Болі в спині можуть виникати також і при захворюваннях внутрішніх органів і не мати відношення до хребта (як захворювання підшлункової залози, нирок, органів таза).

Читайте також: Супрун розповіла, як уникнути серцево-судинних захворювань

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини