RU

Опозиція хоче відкликати проект закону про вищу освіту

21.02.2012, 09:33
Опозиція хоче відкликати проект закону про вищу освіту - Фото
Віце-спікер Верховної Ради України VI скликання Микола Томенко
Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко повідомив, що опозиція пропонує уряду відкликати урядовий проект закону і замість нього внести проект, підготовлений працівниками сфери освіти, повідомляє прес-служба парламенту.

Віце-спікер нагадав, що на сьогоднішні працює оперативна робоча група з доопрацювання урядового законопроекту про вищу освіту на чолі з Михайлом Згуровським, створена за ініціативою прем'єр-міністра з числа ректорів, студентів, експертів та фахівців.

"Документ, доопрацьований робочою групою, кардинально відрізняється від урядового законопроекту, але його можна зареєструвати в парламенті, оскільки там вже зареєстровані урядовий проект і ще два альтернативних, внесених народними депутатами", - сказав Томенко.

Говорячи про недоліки урядового законопроекту про вищу освіту, він зазначив, що, серед іншого, документ пропонує ввести цілий ряд корупційних норм, зокрема, жорстке підпорядкування вузів Міністерству освіти.

"Тому наша пропозиція: відкликати урядовий і в ідеалі запропонувати новий законопроект, який підтримають усі. В іншому випадку уряд повинен внести законопроект, який підготували фахівці, а не чиновники з Міністерства освіти і науки", - заявив віце-спікер.

"На нашу думку, те, що розробила група фахівців, слід оформити як нову редакцію законопроекту про вищу освіту, а урядовий проект закону відкликати. Я не говорю, що ця редакція ідеальна, але те, що урядовий законопроект про вищу освіту не має ніякої підтримки і є антиукраїнським і антиєвропейським - абсолютно очевидно", - сказав він.

Нагадаємо, раніше прем'єр доручив провести найближчим часом засідання робочої групи з розгляду внесення змін до законопроекту "Про вищу освіту".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини