RU

Омбудсмен займеться справою Павліченків

14.12.2012, 13:44
Омбудсмен займеться справою Павліченків - Фото
Валерія Лутковська
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська обіцяє перевірити заяву футбольних вболівальників Дмитра та Сергія Павліченків, засуджених за вбивство судді одного з райсудів Києва, про тиск на них  з метою змусити визнати свою провину.

"Потрібно з'ясувати, чи було застосовано тиск до цих людей, коли вони перебували ще в статусі підозрюваних", - сказала Лутковська, слова якої наводить Інтерфакс-Україна.

Лутковська зазначила, що коли омбудсмен відкриває провадження за скаргами громадян на порушення прав людини, то повинен упевнитися в тому, що саме було зроблено відповідними державними органами, і як прокуратура та суди реагували на скарги громадян.

Вона повідомила, що звернення від батька і сина Павліченків надійшло в офіс омбудсмена 6 грудня. За її словами, в основному в ньому містяться прохання допомогти встановити невинність, що не входить до компетенції омбудсмена. Тому вона підкреслила, що у зв'язку з цим вона буде займатися лише тими фактами, викладеними у зверненні, які знаходяться в її компетенції.

Нагадаємо, Дмитро і Сергій Павліченки були визнані винними у вбивстві Сергія Зубкова навесні минулого року. Д.Павліченко засуджений до довічного позбавлення волі, а С.Павліченко - до 13 років позбавлення волі. Батько і син Паліченки мали відношення до руху вболівальників футбольного клубу "Динамо" (Київ).

В кінці листопада в Києві відбувся мітинг футбольних фанатів на підтримку Дмитра та Сергія Павліченків .. Акція пройшла максимально організовано. У марші від парку Шевченка до Лук'янівського СІЗО взяли участь до п'яти тисяч чоловік (правоохоронці в своїх оцінках як завжди більш скромні - на їхню думку, було не більше 1500 чоловік
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини