RU

Омбудсмен просить Януковича ветувати закон про біометрику

15.10.2012, 16:17
Омбудсмен просить Януковича ветувати закон про біометрику - Фото
Валерія Лутковська
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська  направила відкритий лист президентові України Віктору Януковичу з пропозицією застосувати право вето до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних ", прийнятий 2 жовтня 2012 року.

Як повідомляє прес-служба омбудсмена, на думку Лутковської прийнята редакція закону не відповідає Конституції України, європейським стандартам у сфері захисту персональних даних та несе в собі загрозу порушення прав і свобод людини. Омбудсмен у своєму листі зазначає, що подані в серпні-вересні 2012 року зауваження та пропозиції експертів Ради Європи, українських експертів та громадських організацій до тексту законопроекту не були враховані в остаточній редакції закону.

Серед основних зауважень до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних" омбудсмен називає наступні: прийняті зміни до закону не відповідають стандартам Ради Європи та Європейського Союзу; прийнятий закон не узгоджується з Законом України "Про доступ до публічної інформації"та Конституції України (що призведе до необгрунтованого обмеження доступу до публічної інформації з посиланням на конфіденційність персональних даних); прийнятий закон встановлює контроль над обробкою персональних даних та втручається у вільну діяльність осіб, які здійснюють обробку персональних даних з використанням інформаційно-комунікаційних систем.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вважає за необхідне ветувати вказаний закон і повернути його на доопрацювання у Верховну Раду України з урахуванням експертної думки вітчизняних і зарубіжних фахівців.

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада України прийняла закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає введення електронних паспортів - документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон.

Раніше ветувати вказаний закон просив Голова Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Володимир (Сабодан).

Досьє на Валерію Лутковську
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини