Омбудсмен просить Януковича ветувати закон про біометрику

Омбудсмен просить Януковича ветувати закон про біометрику - Фото
Валерія Лутковська
15.10.2012, 16:17

На думку Валерії Лутковської, прийнята редакція закону не відповідає Конституції та європейським стандартам у сфері захисту персональних даних

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська  направила відкритий лист президентові України Віктору Януковичу з пропозицією застосувати право вето до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних ", прийнятий 2 жовтня 2012 року.

Як повідомляє прес-служба омбудсмена, на думку Лутковської прийнята редакція закону не відповідає Конституції України, європейським стандартам у сфері захисту персональних даних та несе в собі загрозу порушення прав і свобод людини. Омбудсмен у своєму листі зазначає, що подані в серпні-вересні 2012 року зауваження та пропозиції експертів Ради Європи, українських експертів та громадських організацій до тексту законопроекту не були враховані в остаточній редакції закону.

Серед основних зауважень до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних" омбудсмен називає наступні: прийняті зміни до закону не відповідають стандартам Ради Європи та Європейського Союзу; прийнятий закон не узгоджується з Законом України "Про доступ до публічної інформації"та Конституції України (що призведе до необгрунтованого обмеження доступу до публічної інформації з посиланням на конфіденційність персональних даних); прийнятий закон встановлює контроль над обробкою персональних даних та втручається у вільну діяльність осіб, які здійснюють обробку персональних даних з використанням інформаційно-комунікаційних систем.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вважає за необхідне ветувати вказаний закон і повернути його на доопрацювання у Верховну Раду України з урахуванням експертної думки вітчизняних і зарубіжних фахівців.

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада України прийняла закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає введення електронних паспортів - документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон.

Раніше ветувати вказаний закон просив Голова Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Володимир (Сабодан).

Досьє на Валерію Лутковську