RU

Омбудсман зафіксувала нелюдські умови в Лук'янівському СІЗО

19.09.2011, 10:36
Омбудсман зафіксувала нелюдські умови в Лук'янівському СІЗО - Фото
b1d62897982633d1526dd089234d52f8.jpg

Омбудсман зафіксувала нелюдські умови в Лук'янівському СІЗО

Лук'янівске СІЗО катастрофічно переповнене, ув'язнені утримуються в нелюдських умовах - люди сплять навіть на підлозі. Про це за результатами чергового етапу моніторингу заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.


Як повідомляє прес-служба омбудсмана, катастрофічну переповненість СІЗО Карпачова вважає головною проблемою. На 1 січня в СІЗО перебувало 3730 ув'язнених, зараз - 3899 (на 5% більше), а в травні їх кількість сягала майже 4000 людей при наявності 2850 місць. Серед ув'язнених СІЗО - 339 жінок, а також 45 неповнолітніх дітей, понад 60% з яких - за крадіжки і грабежі.

"Причина - зловживання вартовими порядку і суддями правом на арешт; судова тяганина з розглядом справ (порушення розумних термінів розгляду справ); відсутність належного правового поля", - вважає уповноважений з прав людини. За її даними, за вісім місяців минулого року до неї надійшло 452 звернення про незаконність арештів. За аналогічний період цього року - вже 936, вдвічі більше.

Карпачова уточнила, що нова перевірка умов в СІЗО, проведена 15 вересня, "засвідчила нелюдські умови утримання ув'язнених: люди сплять або на підлозі, або по черзі, адже не вистачає понад тисячі місць!"

Крім того омбудсман виявила "кричущі випадки порушення прав жінок", яким наразі не вистачає 36 місць. При цьому одна з ув'язнених, що рахується за Печерським райсудом міста Києва, перебуває в СІЗО з 2006 року; у іншої - цироз печінки в останній стадії, у третьої - зоб четвертого ступеня, вона потребує оперативного хірургічного лікування.

"Є істотні проблеми в наданні медичної допомоги ув'язненим в умовах СІЗО. Переповнення установи призводить до неможливості розмістити всіх хворих в медичній частині, що змушує надавати медичну допомогу безпосередньо в камерах, навіть ставити там крапельниці. У медчастині СІЗО наразі утримуються 47 хворих активною формою туберкульозу. Це загроза життю і здоров'ю як ув'язнених, так і персоналу СІЗО, слідчих, адвокатів", - зазначила Карпачова.

Моніторинг свідчить, що багато хто з суддів ігнорує звертання тяжкохворих, навіть коли хвороба загрожує життю. Одну з ув'язнених до Шевченківського райсуду доставили в непритомному стані, і через п'ять днів після вироку вона померла.

Омбудсман вимагає зламати практику обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту без урахування стану здоров'я людини, віку, наявності утриманців; ввести домашній арешт як запобіжний захід; невідкладний гуманізувати КПК України, підвищивши санкцію, за якої можливе застосування арешту, з трьох до п'яти років. За її словами, це дозволить звільнити третину ув'язнених Київського СІЗО.

Карпачова також наполягає на закріпленні в КПК права підсудного оскаржити в апеляційному суді постанову про його арешт.

Ніна Карпачова: біографія, новини>>>
Права людини в Україні: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини