RU

Оксфордська вакцина проти коронавірусу добре показала себе серед літніх людей

19.11.2020, 12:45
Оксфордська вакцина проти коронавірусу добре показала себе серед літніх людей - Фото
Оксфордська вакцина ChAdOx1 nCoV-19 (фото – ovg.ox.ac.uk)

Вакцина-кандидат проти коронавірусу від Оксфордського університету і компанії AstraZeneca краще переноситься літніми людьми від 70 років і старше, ніж іншими експериментально щепленими віковими категоріями. При цьому її здатність викликати імунну відповідь однакова у всіх групах після закріплюючоъ (другої) дози. Проміжні результати випробування на фазі II/III опублікував The Lancet.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Якщо ці імунні відповіді корелюють із захистом, то результати обнадіюють, тому що люди похилого піддаються непропорційному ризику важкого COVID-19, і тому будь-яка вакцина проти SARS-CoV-2 повинна бути ефективною у цій категорії", – пишуть розробники.

Часто імуногенність вакцин погіршується у літніх через старіння імунних механізмів.

ДОВІДКА. Препарат AZD1222 ChAdOx1 розроблений Інститутом Дженнера при Оксфордському університеті в кооперації з Оксфордською групою з вивчення вакцин. Вакцина-кандидат заснована на нереплікованому векторі (ослаблений аденовірус шимпанзе) з генетичною ділянкою SARS-CoV-2, який кодує синтез поверхневого білка-шипа коронавірусу. Це готує імунну систему до зустрічі "у всеозброєнні" реального патогена.

Доповідь складено з дослідження з 30 травня по 8 серпня серед 560 учасників (160 – 18-55 років, 160 – 56-69 років, 240 – 70 років і старше) в двох центрах в Британії. Щеплені добровольці без важких або неконтрольованих супутніх захворювань, або високого ступеня слабкості (для віку понад 65 років).

У публікації йдеться, що препарат безпечний і добре переноситься. Більшість з побічних ефектів (біль в місці ін'єкції, лихоманка, м'язова і/або головний біль) були від легкого до помірного ступеня тяжкості, причому частіше виявлялися після першої дози, ніж закріплюючої, і їх частота знижувалася зі збільшенням віку. Дані про локальні побічні ефекти і про системні (загальні).

Серйозні побічні ефекти за час випробування були визнані не пов'язаними з препаратом і відбувалися з частотою, очікуваною для загальної популяції.

Фаза III триває в Британії, Бразилії та США.

  • Станом на листопад клінічні випробування проходять 48 вакцин-кандидатів проти SARS-CoV-2 (з них 11 – на фінальній фазі III), а 164 – на доклінічній стадії. Препарати засновані на різних платформах: мРНК, ДНК, ад'ювантному білку, інактивованому вірусі, нереплікованому вірусному векторі тощо.


Читайте також: Що українці думають про штрафи за відсутність маски. Опитування через призму партійних симпатій

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини