Одночасно і пацієнт, і лікар. У сєвєродонецькій лікарні працюють медики з COVID-19

27.10.2020, 11:53
Одночасно і пацієнт, і лікар. У сєвєродонецькій лікарні працюють медики з COVID-19 - Фото
Ілюстративне фото: Роман Балук

У сєвєродонецькій міській багатопрофільній лікарні деякі лікарі, які лікують від коронавірусу, самі хворіють. Медики продовжують працювати, тому що їх немає ким замінити. Про це в коментарі hromadske сказав головний лікар Роман Водяний.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він розповів, що за допомогою місцевої влади вдалося збільшити кількість ліжок із киснем для хворих на COVID-19.

Основна проблема зараз, за ​​словами Водяного – це нестача медпрацівників: лікарів, медсестер, санітарок. "Їх не замінить ніякої волонтер", – говорить він.

"У мене в трьох відділеннях лікарі одночасно хворіють на COVID-19, лікуються, і вони ж лікують своїх пацієнтів. Тобто, якщо медик або на стадії одужання, або хворіє в легкій формі, то він у своєму відділенні одночасно і пацієнт, і лікар", – сказав глава лікарні.

На цей момент у лікарні хворіють на коронавірус 12 медиків з інфекційного відділення. Всього у лікарні позитивні діагнози отримали 60 медпрацівників. Двоє з них – в реанімації у важкому стані.

"У нас лікарі і медсестри працюють і на півтори, і на дві ставки. Ми навіть не можемо оплатити ту кількість годин, яку вони відпрацьовують. Я вважаю, що це тихий мовчазний подвиг медперсоналу", – сказав Водяний.

  • Президент Володимир Зеленський у своєму інтерв'ю українським телеканалам підкреслив, що головною проблемою в Україні може стати нестача лікарів. "Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему під хворих на COVID-19", – сказав Зеленський.
  • Частина медиків звільняється, бо не хоче ризикувати своїм здоров'ям. Наприклад, в Києві із початку епідемії звільнилося від 20 до 25% медиків.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина