RU

Одесу назвали містом Патріархів

22.07.2010, 09:30

Одеса- місто Патріархів. Про це заявив прес-секретар Одеської єпархії батько Сергій.

"Одесити не те, щоб люблять привертати до себе увагу, але відчувають у собі деяку особливу родзинку, яка обов'язково має виявлятися буквально у всьому. Наприклад, образливо одеситам, що Патріарх вже був там-то і там-то, а ось в Одесі, яка, між іншим, є патріаршим містом, не був! В жодному місті України, і навіть у Києві, в Києво-Печерській лаврі немає резиденції Патріарха, а в Одесі вона є. Правда, до сьогоднішнього дня вона багато років мала вигляд трохи музейний, але тепер можна сказати, що форма наповнена змістом, адже Найсвятіший буде у ній жити, і не один день. І я сподіваюся, що Патріарх тепер буде частіше до нас приїжджати, дасть Бог, поновиться тут і традиція проведення Патріарших Синодів, прийомів іноземних делегацій", - заявив батько Сергій, якого цитує прес-служба УПЦ.

"Одеса – місто Патріархів. До своїх Предстоятелів одесити завжди ставилися з любов'ю. Зверніть увагу – жодних провокацій, жодних акцій протесту немає і, я сподіваюся, не буде. Патріарх може тут відпочити як у себе вдома. Адже хоч кажуть – "приїхав високий гість", але раз є резиденція, отже, він додому, а не в гості приїхав!

Зверніть увагу, і клімат у нас влітку хороший. Найсвятіший Патріарх Алексій I, коли приїжджав сюди, у Свято-Успенський чоловічий монастир, спускався вниз на фунікулері і сидячи на стільчику, приймав морські ванни, які йому прописали лікарі", - також зазначив він.

"До речі, не подумайте, що патріарша резиденція – це зовсім невелике приміщення, що особливо впадає в око на фоні поруч розташованої величезної будівлі, де живе пара місцевих олігархів. Як на мене, Патріарху у нас сподобається. Він тут на своїй землі", - додав прес-секретар Одеської єпархії.

Нагадаємо, 20 липня в Україну з дев’ятиденним візитом прибув Патріарх Московський і всієї Русі Кирило. За цей час глава РПЦ відвідає Одесу, Дніпропетровськ і Київ.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини