Одеський фізик створив акустичну систему з кокосового горіха

04.07.2019, 15:51
Одеський фізик створив акустичну систему з кокосового горіха - Фото
Фото - скріншот з Ain.ua

Одеський фізик Максим Чижов створив акустичну систему з кокосового горіха, повідомляє Ain.ua.

"Акустичному проекту вже 15 років. Ідея виникла, коли я ще навчався в школі", - каже винахідник. Там Максим почав створювати традиційні акустичні системи на замовлення. Через два роки вступив на фізфак ОНУ І.І. Мечникова, на кафедру теоретичної фізики.

На другому курсі універcитету, роблячи на замовлення черговий проект акустики, він познайомився зі своїм першим інвестором - директором одного з магазинів Hi-End апаратури в Одесі.

"Я йому розповів про свої ідеї - іонна система його зацікавила, а ось на "волохатий кокос з динаміком" він відреагував з усмішкою - "це не серйозно, заховай!". Так я і зробив, і отримав від нього перші в своєму житті $100 - на які створив прототип іонної системи ", - говорить Чижов.

Суть системи в тому, що звук створюється прямо в повітрі. У такого джерела звуку немає ніяких механічних обмежень, які можуть призводити до спотворень. Повітря не коливається, а пульсує у всьому діапазоні і тому не знаходить перешкод.

"Я побудував прототип і показав його університетській професурі. Вони були у захваті – запропонували мені вступати з цією розробкою на аспірантуру", - повідомив фізик.

На початку 2017 року Максим Чижов представив готовий демонстраційний прототип іонної акустики Waveion на міжнародній виставці споживчої електроніки і товарів CES, в Лас-Вегасі.

Зараз ця технологія захищена рядом патентів у США, Євросоюзі, очікуємо отримання в Китаї і Росії. Системою зацікавилися представники безлічі фірм, серед яких Harman, Samsung, Bose.

Так з'явилася акустична система Copra. "Верхню частину ми зробили з того самого ендокарпа кокосового горіха. Це унікальний матеріал - міцний,

легкий, у ньому безліч мікроволокон і мікропор, тому шкаралупа дуже глуха і при великих вібраційних навантаженнях звук не набуває резонансу на відміну від будь-якого іншого матеріалу твердого корпусу. В них на гнучких тримачах розміщуються середньочастотні динаміки ", - пояснює Чижов.

Він додає, що акустичні системи важать по 38 кг, забезпечуючи максимальну гучність в 110 дБ при потужності 1,2 кВт. Це гучність великого симфонічного оркестру, при цьому вона охоплює весь чутний діапазон - від найнижчих до найвищих частот. У плані гучності і якості, точності звучання, акустика еквівалентна системам Hi-End класу масою під 100 кг.

Ціна такої системи разом з підсилювачем - €14 000. В подальшому вона буде дорожчати. "Але важливо розуміти, що Copra - прецизійна, електромеханічна система високої потужності. Така техніка відноситься до преміального сегменту", - сказав винахідник.

Також Чижов розповів про складнощі виготовлення такої системи. "Сортів кокосових горіхів дуже багато, але нам підходить лише кілька. До того ж всі горіхи повинні бути однакової правильної форми - ми нічим їх не обробляємо, вони тільки відшліфовані і відполіровані. Тому відбирати їх доводиться вручну на місці - довірити цю задачу постачальнику не можна" , - говорить він.

Крім цього, Максим Чижов поділився планами на майбутнє. "Ми позиціонуємо себе, як українська фірма. Ми хочемо виробляти акустику в рідній країні, і не переносити виробничі потужності кудись, де дешевше. Ми будемо виходити на західні ринки - Європу і США - під українським брендом".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса