Новий коронавірус. Україна очікує першу партію тест-систем

31.01.2020, 14:59
Новий коронавірус. Україна очікує першу партію тест-систем - Фото
Фото: Rungroj Yongrit/ЕРА

Україна очікує першу партію тест-систем для визначення нового коронавірусу  2019nCoV, вони будуть поставлені найближчим часом. Про це заявив в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін.

"Ми маємо підтвердження від компанії-виробника, вони на фінальному етапі перевірки і тестування, тому ми очікуємо їх найближчим часом в Україні. Але я хочу зауважити, що ці тест-системи очікують і інші країни європейського регіону, і це пов'язано не з здатністю країн їх привезти, а з технологічним циклом виробництва, оскільки це новий коронавірус", - зазначив Кузін.

За його словами, планується, що перша поставка буде одного комплекту, він розрахований на 100 досліджень. Кузін уточнив, що ця тест-система буде залишатися на національному рівні в національній референс-лабораторії.

Читайте також: Антитіло для SARS може нейтралізувати коронавірус-2019 - вчені

Він пояснив, що коли Україна отримає інші три тест-системи, то тоді планує їх розподілити на регіональному рівні в разі, якщо в цьому буде необхідність.

Кузін додав, що в Україні зараз досить тестів, щоб виключити будь-яку респіраторну інфекцію, а в разі підозри при дослідженнях на новий коронавірус фахівці використовуватимуть можливості референс-лабораторій ВООЗ для остаточного встановлення діагнозу.

Україна може в разі необхідності відправити зразки в 11 лабораторій.

У Центрі здоров'я нагадали, що за останні два тижні не було жодного випадку, який вимагав би дослідження на рівні референс-лабораторії.

  • В кінці грудня 2019-го в Ухані підтвердили появу нового штаму коронавірусу 2019 nCoV, який викликає атипову пневмонію.
  • З 23 січня в містах провінції Хубей, вогнищі спалаху вірусу, почали вводити карантин. Режим відрізняється в залежності від рішень влади конкретного міста. В Ухані, зокрема. скасували рейси літаків, автобусів і поїздів.
  • 23 січня ВООЗ не стала оголошувати надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я на міжнародному рівні через спалах нового типу коронавірусу в Китаї.
  • 31 січня повідомлялося, що кількість жертв коронавірусі  2019-nCoV  досягла вже 213 осіб.

Читайте хроніку LIGA.net: Новий коронавірус з Китаю: всі головні новини

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса