RU

Новина дня: в Україну йдуть грози, але повені не буде

09.07.2012, 17:26
Новина дня: в Україну йдуть грози, але повені не буде - Фото
У небі над Києвом збираються хмари
В Україну найближчим часом прийдуть грози, зливи та шквали, але повінь на зразок потопу на Кубані країні не загрожує. Такий прогноз сьогодні озвучив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

За його словами, погіршення погодних умов можна чекати вже в найближчий тиждень. Починаючи з сьогоднішнього дня, з крайніх західних областей опади будуть поширюватися на більшу частину території України. "Це опади зливового характеру з грозами, місцями град і шквали", - сказав він, додавши, що до 16 липня грозова погода захопить всю територію України. "Якщо розглядати погодні умови з точки зору небезпеки для населення або інфраструктури, то небезпечні явища, які будуть при такому переміщенні атмосферних фронтів на різних територіях, в першу чергу на великих територіях ми очікуємо інтенсивні грози. При грозах локально будуть випадати сильні зливи, град і відзначатиметься шквальні посилення вітру різної інтенсивності", - заявив він.

При цьому Кульбіда заспокоїв, що до повеней такої сили, як на Кубані, де загинула 171 особа, грози в Україні не приведуть. "Синоптичний процес, який зумовив випадання за кілька днів величезної кількості опадів, є стаціонарним. Саме цим і викликана така величезна кількість опадів. Тобто він уже кілька днів практично стоїть над Північним Кавказом. Це висотний циклон, який обумовлює формування таких потужних купчастих дощових хмар . Поширення на нашу територію саме цього конкретного процесу ми не очікуємо. У нас будуть атмосферні процеси рухатися з заходу в найближчі дні", - пояснив він.

Кульбіда уточнив, що якщо проводити аналогію ситуації на Кубані з Україною, то можна згадати повінь 1997 року в Алушті. "Тоді були, звичайно, менші масштаби, але природа формування була схожою. Були затоплені великі території в результаті сильних дощів в горах. Тоді було переповнене водосховище, і в результаті залпового скиду води з нього і відбулися затоплення великих територій", - сказав Кульбіда.

Разом з грозами в Україну прийде невелике похолодання. Якщо сьогодні в деяких регіонах країни температура в тіні перевищувала 30 градусів вище нуля, то з 11 липня стовпчик термометра впаде до 23-28 градусів: "15-20 липня, за нашими оцінками, повинен зберігатися помірний температурний режим, і в окремі дні - грозові дощі ".

За словами Кульбіди, вчора в Києві був зафіксований температурний максимум цього літа +35 градусів, але сильна спека в Україні вже не вважається аномалією. "Оскільки є стрімка тенденція до підвищення температур і зимового, і літнього періоду, то зрозуміло, що при таких умовах не може бути мало жарких днів. Їх буде багато, і кожен рік все більше і більше", - підкреслив Кульбіда, додавши, що в поточному році в південних і східних регіонах вже було 40-50 днів з температурою вище +30 градусів: "Такої цифри в принципі не спостерігалося в Україні ніколи".

На уточнююче питання, чи є така температура аномальною, Кульбіда сказав, що перевищення норми температури сьогодні становить 4-6 градусів. "Це, звичайно, аномалія, якщо порівнювати з кліматичною нормою, яка була розрахована двадцять років тому. Але якщо взяти останні двадцять років, то такий температурний режим в принципі вже є нормою. Ми повинні бути готові, що таке літо буде нормою", - сказав він. За його словами, кліматична норма переглядається раз на тридцять років, і наступний перегляд планується приблизно в 2020 році.

Нагадаємо, на Кубані погіршення погодних умов призвело до найсильнішої повені: за останніми даними, загинула 171 людина, 18700 осіб повністю втратили майно, 3300 - частково втратили майна, повністю зруйновано 400 домоволодінь. У зоні стихійного лиха опинилися жителі Геленджика, Новоросійська, Кримська, населених пунктів Дивноморське, Нижнєбаканська, Неберджаєвська і Кабардинка. Як повідомляє прес-служба МНС Росії, сім'ям загиблих планується виплатити 2 млн. рублів (490 тис.грн.) на кожного загиблого.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини