RU

Новина дня: Папа Римський відрікся, новим може стати темношкірий

11.02.2013, 17:34
Новина дня: Папа Римський відрікся, новим може стати темношкірий - Фото
Претендент на папський престол кардинал з Гани Пітер Кодва і Папа Римський Бенедикт XVI (фото - ЕРА)
Папа Римський Бенедикт XVI  оголосив про свій швидкий відхід у відставку за станом здоров'я. Відповідну заяву папа зробив латиною під час зустрічі у Ватикані. Понтифік покине свій пост 28 лютого. В останній раз глава Римо-католицької церкви оголошував про свою добровільну відставку майже 500 років тому: у 1415 році від сану зрікся Григорій XII.

"Мої найсильніші риси у зв'язку з похилим віком вже не підходять для адекватного здійснення служіння Петра (засновника РКЦ). В сучасному світі для того, щоб управляти кораблем святого Петра і проповідувати Євангеліє необхідна сила духу і сила тіла. Ці сили в останні кілька місяців ослабли в мені до такої міри, що я змушений був визнати мою нездатність адекватно виконувати покладену на мене місію", - сказав глава РКЦ.

Наступник з Гани

Після повідомлення про зречення в ЗМІ почали обговорювати можливих наступників понтифіка. Конклав кардиналів повинен зібратися в кінці березня. "Ймовірно, новий понтифік буде визначений до 31 березня", - повідомив прес-секретар Ватикану Федеріко Ломбарді.

На думку американських і європейських букмекерів, найбільше шансів має темношкірий кардинал з Гани Пітер Кодва - Аппіах Тарксон. Серед його основних конкурентів також називаються кардинал Канади Марк Уелле, кардинал Нігерії Френсіс Арінзе, кардинал Італії Анджело Скола, кардинал Гондурасу Оскар Родрігес Марадіага.

Сам кардинал Кодва не приховує амбіцій понтифіка і не бачить перешкод в кольорі шкіри. Однак його головний конкурент - держсекретар Ватикану, кардинал Тарчізіо Бертоне, італієць за походженням, теж має намір спробувати свої сили.

Пророцтво Малахії

Новину про можливого наступника кардинала Пітера Кодву активно обговорюють в інтернеті, пов'язуючи його ім'я з пророцтвом про папах, приписуване святому Малахії. Саме загальне тлумачення записів святого зводиться до того, що ім'я останнього папи буде Петро. Саме це ім'я, за сформованою традицією приймати імена святих, може взяти кардинал Кодва на посту понтифіка.

"Під час останніх гонінь на Святому римському престолі буде сидіти Петро Римлянин, який буде пасти овець серед безлічі терзань; по звершенні чого місто семи пагорбів буде зруйновано, і Суддя страшний буде судити народ свій. Кінець", - сказано в пророцтві.

Слід зазначити, що кардинал з Гани не відповідає другій частині імені останнього папи - Римлянин. Але прихильники всіляких теорій змов - здебільшого ті з них, хто безнадійно вірив у пророцтво Майя - вже пропонують готуватися до пришестя.

Досьє на Папу Римського Бенедикта XVI
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини