RU

Нові дані вакцини Moderna: високі антитіла тримаються вже три місяці після другої дози

04.12.2020, 07:39
Нові дані вакцини Moderna: високі антитіла тримаються вже три місяці після другої дози - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Розробник вакцини-кандидата mRNA-1273 проти коронавірусної хвороби – біотех-компанія Moderna – показала проміжні дані про стійкість імунної відповіді, яку викликав їх препарат: антитіла тримаються на високому рівні вже три місяці.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Всі учасники з фази I клінічних випробувань зберігають високі рівні нейтралізуючих антитіл проти коронавірусу SARS-CoV-2 вже 119 днів після першої дози 100 мкг (і 90 днів після другої, яка закріплює). Ці показники однакові для всіх вікових груп – 18-55 років, 56-70 років і більше 71 років.

Творці mRNA-1273 пишуть, що "з часом, як і очікувалося, рівні антитіл трохи знизилися, але залишалися підвищеними у всіх учасників".

Читайте також: Локдаун введуть при 40 000 зайнятих ліжок для хворих на COVID-19 – Радуцький

Автори препарату додали, що в клінічних випробуваннях на десятках тисяч добровольців не було відмічено серйозних небажаних явищ, а найбільш частими реакціями були біль і почервоніння в місці ін'єкції, стомлюваність, м'язові, суглобові і головні болі. Частота і інтенсивність таких ефектів збільшувалася після другої дози.

Вони підкреслили: хоча кореляти захисту від інфекції SARS-CoV-2 у людей ще не встановлені, "ці результати показують, що, незважаючи на невелике очікуване зниження титрів зв'язуючих і нейтралізуючих антитіл, mRNA-1273 може забезпечити стійкий і ефективний гуморальний імунітет".

Moderna підтвердила, що до кінця цього року забезпечить близько 20 млн доз (для 10 млн людей) для США. Компанія очікує, що в перші три місяці 2021 року в усьому світі буде доступно 100-125 млн доз (з них 85-100 млн –  для США). Сумарно в наступному році компанія збирається провести від 500 млн до 1 млрд доз для всього світу.

Результати опубліковані у вигляді листа редактору Медичного журналу Нової Англії (NEJM).

Читайте також: Коронавірус у безсимптомних більше, ніж у "звичайних", заявили турецькі біологи

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини