RU

Нова ідея Арбузова: сотні художніх шкіл можуть закритися

15.04.2013, 12:32
Нова ідея Арбузова: сотні художніх шкіл можуть закритися - Фото
Сергій Арбузов
Абсолютна більшість шкіл будуть змушені закритися, якщо влада реалізує свій сценарій. Про це на прес-конференції в Києві сказав голова всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Шаліт.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, за словами Шаліта, 29 грудня 2012 року Мінфін направив листа першому віце-прем'єру Сергію Арбузову, суть якого зводилася до підвищення фінансового рівня місцевих бюджетів. Серед іншого враховувалася і оптимізація плати за навчання в художніх школах. На підставі цього листа Арбузов 11 січня 2013 року доручив створити робочі групи для виконання завдання.

Нова ідея Арбузова: сотні художніх шкіл можуть закритися
За словами Шаліта, середня плата в художніх школах коливається від 35 до 150 грн. Держава оплачує утримання шкіл на 90-93%. У разі збільшення оплати, яка йде на зарплату вчителям, плату за приміщення, електрику, воду, тепло та каналізацію, під загрозою ліквідації виявляться "всі 100% художніх шкіл". "У невеликих школах оплата в місяць складе 1300-2700 грн. Це без урахування ремонту інструментів та приміщень, а також заробітної плати і утримання приміщень", - сказав він.

Всього, за даними учасників прес-конференції, в комунальній власності знаходиться 1466 художніх шкіл. Крім того, державі належить шість спеціалізованих шкіл, шість середніх спеціалізованих шкіл-інтернатів, а також одна початкова школа естетичного виховання. Також в Україні 64 музичних закладів з другим рівнем акредитації, 12 вищих навчальних закладів - третього та четвертого рівня акредитації.

Досьє на Сергія Арбузова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини