RU

Нобелівську премію з хімії дали за створення мікромашин

05.10.2016, 14:37
Нобелівську премію з хімії дали за створення мікромашин - Фото
Ілюстрація: twitter.com/NobelPrize
Нобелівську премію 2016 року за хімії отримали троє дослідників - Жан-П'єр Саваж, Бернард Ферінга і Фрезер Стоддарт. Нагорода знайшла лауреатів за досягнення в проектуванні і синтезі машин розміром з кілька молекул, пише з посиланням на заяви комітету премії служба Бі-бі-сі.

Дослідники освоїли управління рухом на молекулярному рівні, а створені ними машини в тисячу разів тонше волосся, зазначає джерело.

Створення "пристрою" можна використовувати як для точкової доставки ліків всередині організму, так і для проектування самих різних структур - від двигунів автомобілів до м'язів, тільки в значно меншому масштабі.

Саваж є почесним професором Страсбурзького університету і директор з досліджень у французькому Національному центрі наукових досліджень. Стоддарт працює в Північно-Західному університеті США, а Ферінга є професором в галузі органічної хімії в Університеті Гронінгена, Нідерланди.

Читайте також: Нобелівська премія з медицини дісталася біологу з Японії

Нобелівської премію із фізики отримали також три лауреати - Девід Таулесс, Дункан Халдана та Майкл Костерлітц.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини