RU

NFC-авторизація, оплата податків і вступ до ВНЗ: в Дії з'являться нові функції

18.03.2021, 16:37
NFC-авторизація, оплата податків і вступ до ВНЗ: в Дії з'являться нові функції - Фото
Фото: Міністерство цифрової трансформації

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, а також міністр освіти і науки Сергій Шкарлет анонсували появу нових функцій на платформі Дія: NFC-авторизація, оплата податків і вступ до ВНЗ.

Михайло Федоров під час виступу на форумі "Україна 30" розповів про плани ввести найближчим часом можливість NFC-авторизації в застосунку Дія. Ця технологія дозволяє обмінюватися даними між мобільними пристроями і безконтактними платіжними терміналами в радіусі 10 см. З її допомогою українці, які мають ID-паспорт, зможуть підтвердити свою особистість або авторизуватися в певній системі.

"Приклавши паспорт до Дії, можна авторизуватися за кілька кліків, поки застосунок зчитуватиме номер документа. Ця унікальна технологія розширює цифрові можливості українців для реєстрації в Дії", – зазначив міністр цифрової трансформації в Telegram.

Також Федоров анонсував нові можливості для фізичних осіб-підприємців: Мінціфра планує запустити процес автоматичної реєстрації нових ФОП, а також реалізувати можливість оплачувати податки.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

"Це буде займати кілька кліків, так як система все розуміє автоматично. Ви вводите суму або вона підтягується з банків, вам показується скільки оплатити, ви натискаєте" сплатити "прив'язаною карткою, Apple.Pay або Google.Pay – і все, в чотири кліки податки сплачені, декларація вже в податковій", – зазначив він.

Ще одна корисна функція в Дії з'явиться спільно з Міністерством освіти і науки – повний функціонал для електронного вступу до навчальних закладів, про це повідомив міністр Сергій Шкарлет на діалоговій платформі "Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії".

"Затвердити концепцію цифрової трансформації освіти і науки України, продовжити розвиток національної платформи "Всеукраїнська школа онлайн" і реалізувати на порталі Дія повний контент для електронного вступу та електронного кабінету абітурієнта", – розповів Шкарлет про план роботи МОН.

За його словами, протягом першого кварталу в рамках "Всеукраїнської школи онлайн" планується запустити кабінет вчителя, випустити мобільні застосунки для Android і iOS і наповнити платформу контентом згідно з календарним планом.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини