RU

Нестача вітаміну D може погіршити перебіг коронавірусної хвороби – дослідження

28.10.2020, 08:51
Нестача вітаміну D може погіршити перебіг коронавірусної хвороби – дослідження - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

У понад 80% пацієнтів із коронавірусною інфекцією в лікарні Сантандера під час першого піку епідемії COVID-19 в Іспанії був відзначений брак вітаміну D. Про це медики з Університету Кантабрії пишуть у виданні Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Було проведене ретроспективне дослідження серед 216 пацієнтів із COVID-19 і 197 випадків "контролю". Враховували концентрацію кальфедіолу (похідний вітаміну D) в організмі та оцінювали зв'язок рівнів цієї речовини з тяжкістю COVID-19, під якою мали на увазі надходження до реанімації, інтубацію на апараті ШВЛ або смерть.

Дефіцит вітаміну D виявили в 82,2% випадків коронавірусу і 47,2% контрольної групи. У пацієнтів з COVID-19 середній рівень з'єднання становив 13,8 ± 7,2 нг/мл проти 20,9 ± 7,4 нг/мл в контролі.

Читайте також: Виявлений "помічник" коронавірусу в організмі людини – вже третій

У ковідних пацієнтів із дефіцитом була більш висока поширеність гіпертонії і серцево-судинних захворювань, підвищений рівень феритину і тропоніну, а також більш тривале перебування в лікарні, ніж у пацієнтів із рівнем вище 20 нг/мл. Рівні були нижчими у чоловіків, що, на думку вчених, може частково пояснити їхню велику схильність до інфікування і більш часті важкі наслідки порівняно з жінками.

ПРИМІТКА. Надлишок вітаміну D, його не призначений лікарем прийом одночасно з деякими іншими препаратами, а також застосування у людей з певними хронічними захворюваннями може бути небезпечним для здоров'я і життя. Перед прийомом обов'язкова консультація у лікаря!

"Результати нашої роботи говорять, що потрібно відстежувати випадки нестачі вітаміну D і компенсувати їх. Особливо це важливо для людей похилого віку та хронічних хворих, тобто груп ризику при COVID-19", – пишуть автори. Вони рекомендують додати до протоколів лікування харчові добавки з вітаміном D, що "позитивно позначиться на стані їхніх м'язів, кісток і імунітету".

Проте, серед вчених/медиків поки немає консенсусу щодо вітаміну D: деякі сумніваються, що є якийсь статистично адекватний зв'язок.

Читайте також: Вчені Ізраїлю: Антитіло MD65 проти коронавірусу врятує життя "важким" хворим

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини