RU

Неповнолітні подаватимуть документи до вузів самостійно

06.07.2012, 17:45
Неповнолітні подаватимуть документи до вузів самостійно - Фото
4bc69729f597b5117c41e8c7c14046e5.jpg
Відтепер неповнолітні абітурієнти можуть подавати документи на вступ до вищих навчальних закладів без присутності батьків. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту відреагувало на заяву громадянської мережі ОПОРА, в якій йшлося про юридичну колізію вступної кампанії.

Справа в тому, що в попередні роки навчальні заклади вимагали від неповнолітніх при подачі документів присутності батьків, які повинні були замість своїх дітей давати згоду на обробку їх персональних даних в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Ця норма викликала невдоволення, оскільки далеко не всі батьки можуть бути присутніми при вступі їхніх дітей до вузів, тим більше, коли абітурієнт подає документи в кілька закладів в різних областях країни. Юридична колізія полягала в тому, що ні в законі "Про захист персональних даних", ні в "Умовах прийому до ВНЗ України", затверджених МОНмолодьспорту, ні слова про вік людини немає.

У п'ятницю міністерство відправило вузам лист з роз'ясненням процедури надання згоди на обробку персональних даних. У документі сказано, що якщо абітурієнт особисто подає письмову заяву до приймальної комісії, "він обов'язково підтверджує особистим підписом згоду на використання його персональних даних в Єдиній державній базі з питань освіти".

У мережі ОПОРА рішення міністерства вважають вдалим, але трохи запізнілим рішенням проблеми. Вступна кампанія розпочалася ще 2 липня, і зазвичай найбільша кількість абітурієнтів подає заяви до вузів саме в перші дні кампанії. Особливо це стосується тих, хто проходить творчі конкурси. А за даними самого МОНмолодьспорту, станом на ранок п'ятниці, 8 липня, 113 тис. 87 осіб (більше чверті від очікуваної кількості абітурієнтів) вже подали документи до вищих навчальних закладів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини