RU

Індія або Китай можуть замінити Росію на полігоні НИТКА в Криму

09.08.2013, 16:53
Індія або Китай можуть замінити Росію на полігоні НИТКА в Криму - Фото
Полігон НИТКА в Криму
Україна веде переговори з Індією та Китаєм щодо використання наземного випробувального тренажера корабельної авіації - кримського полігону НИТКА, від експлуатації якого має намір відмовитися Росія. Про це заявив заступник міністра оборони України Володимир Можаровський.

"Якщо Росія відмовиться від полігону НИТКА, то є й інші країни, які виявляють до нього інтерес - Індія і Китай", - сказав Можаровський.

За його словами, Росія зараз посиленими темпами завершує будівництво подібного полігону у себе в Єйську. "Випробувальні польоти там почнуться в кінці цього року, а в 2014 році він буде зданий в експлуатацію. Після цього, швидше за все, Росія внесе зміни в договір з Україною по його (НИТКИ - ред.) використанню", - сказав він.

Разом з тим Можаровський зазначив, що поки офіційно Росія не відмовилася від використання українського випробувального полігону злітно-посадкових систем, хоча "є деякі труднощі". Можаровський додав, що переговори з Росією, яка користувалася полігоном за контрактом з 1994 року, тривають, щоб знайти взаємовигідний варіант.

Авіаційний комплекс НИТКА - наземний випробувальний тренувальний комплекс авіаційний. Використовується для підготовки льотчиків палубної авіації. Єдиний створений в СРСР тренувальний авіакомплекс знаходиться на аеродромі Новофедорівка (поблизу міста Саки в Криму). Після розпаду СРСР він перейшов Україні. Угода між урядами України і Росії про використання полігону злітно-посадкових систем НИТКА була підписана в лютому 1997 року.

За матеріалами Укрінформ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини