RU

Навіщо вакцина тим, хто перехворів на COVID-19, особливо літнім. Відповів The Lancet

18.03.2021, 12:43
Навіщо вакцина тим, хто перехворів на COVID-19, особливо літнім. Відповів The Lancet - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Не можна покладатися на природний захист від повторного зараження коронавірусом після COVID-19, особливо серед літніх людей. До такого висновку прийшли датські вчені, аргументувавши необхідність посилювати імунітет тих, хто перехворів, вакциною. Дослідження опублікував журнал  The Lancet.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У 2020 році в Данії безкоштовно протестували за методом ПЛР близько 4 млн осіб (69% населення). На підставі 10,6 млн тестів автори оцінили захист від реінфекції SARS-CoV-2.

Були проаналізовані рівні інфікування під час другої хвилі епідемії з 1 вересня по 31 грудня (шляхом порівняння рівнів інфікування між людьми з "+" і "-" ПЛР-тестами в першій хвилі з березня по травень).

Захист від повторного зараження склав 80,5% серед тих, хто молодше 65 років. Серед тих, хто старше, захист від повторного зараження склав всього 47,1%.

Дивіться відео: Я з LIGA.net. Вакцинувався "індійським шмурдяком" від COVID-19

Автори не виявили відмінностей в оцінках захисту від реінфекції між статями.

За розрізненим повідомленнями, повторний COVID-10 найчастіше переноситься легше першого, особливо якщо реінфекція відбулася не мутантним штамом. Ще потрібно підтвердити це статистичними даними у великій групі.

Якщо ви перехворіли на ковід, для посилення захисту вам потрібна тільки одна доза мРНК-вакцини, пишуть медики США. Це, ймовірно, справедливо і для інших антиковідних вакцин, але таке припущення також потребує підтвердження.

Читайте також: У МОЗ пояснили, чому хочуть звільнити від відповідальності виробників вакцин

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини