RU

Націоналістам дали умовні терміни за розбитого Леніна

19.06.2013, 13:21
Націоналістам дали умовні терміни за розбитого Леніна - Фото
Пам'ятник на бульварі Шевченка пошкодили чотири роки тому
18 червня 2013 року Шевченківський райсуд Києва визнав винними націоналістів, які влітку 2009 року пошкодили пам'ятник Леніна на бульварі Т. Шевченка в центрі Києва.

Як повідомляє прес-служба ВО Свобода, Микола Кохановський отримав три роки обмеження волі з відстрочкою на два роки, голова Дубровицької райорганізації ВО Свобода (Рівненська область) Олександр Задорожний, націоналісти Андрій Тарасенко, Богдан Франт та Іван  Серебрянний- по два роки обмеження волі з відстрочкою два роки. Засуджені мають намір оскаржити вирок в апеляційному суді.

Коментуючи рішення суду, адвокат свободівців Сидор Кізін зазначив: "Ми категорично не згодні з таким вироком суду. Хлопці діяли виключно в рамках закону і виконували указ президента. Ми оскаржимо вирок в апеляційному суді".

Як відомо, в ніч на 30 червня 2009 року п'ятеро активістів організацій Конгрес українських націоналістів і Тризуб ім. Степана Бандери відбили на пам'ятнику Леніна ніс і кисть лівої руки. Пізніше в різних регіонах країни неодноразово руйнувалися або ушкоджувалися пам'ятники вождю світового пролетаріату, а також пам'ятники націоналістичного лідера Бандери. У руйнуванні останніх звинувачували комуністів - вони нібито мстилися націоналістам за образу пам'яті Ілліча.

Судова тяжба за дозволом Леніна на бульварі Шевченка тривала чотири роки. У ній фігурували п'ятеро націоналістів: Кохановський, Тарасенко, Серебрянний, Франт і Задорожний. Їм інкримінували статтю 296 КК (хуліганство), яка передбачає до п'яти років позбавлення волі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини