Населення України за 24 роки скоротилося на 6 млн осіб

17.11.2015, 11:45
Населення України за 24 роки скоротилося на 6 млн осіб - Фото
f26a7e953dc18d9f4da37f373d6c946f.jpg

Депопуляція населення зберігається досі, хоча в останні роки вона почала поступово зменшувати свої обсяги

За 24 роки населення України скоротилося на 6 мільйонів осіб. Про це сьогодні на конференції повідомив директор Інституту регіональних досліджень імені Долішнього НАН України Василь Кравців, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Депопуляція населення зберігається досі, хоча в останні роки вона почала поступово зменшувати свої обсяги... Ми говорили, що нас було 52 мільйона в свій час, зараз фактично 46, а то й менше", - сказав він.

За словами Кравціва, за роки незалежності кількість населення в результаті негативного природного приросту зменшилася більш ніж на 6 мільйонів чоловік.

"Депопуляція населення в основному відбувалася за рахунок зміни чисельності населення в південно-східному і центральному регіонах України: на 3,6 млн - південний схід і на 2,4 млн - в центральному регіоні. У той же час, у західних областях кількість населення скоротилося всього лише на 139 тисяч", - сказав він.

Лідерами за показниками природного приросту населення є західні області України - Закарпатська, Рівненська, Івано-Франківська. За словами Кравціва, чисельність населення в 2014 році в порівнянні з 1990 роком в Закарпатській області зросла за рахунок природного приросту, а в Івано-Франківській скоротилася всього лише на 10,5 тисяч чоловік. При цьому Закарпатській та Рівненській областях перманентно високий рівень народжуваності, і тільки ці дві області показують позитивний результат приросту населення.

"Аутсайдерами в кількісних показниках демографічного відтворення виступають, на жаль, східні регіони України: Донецька - майже мінус мільйон, Дніпропетровська і Луганська - по півмільйона", - сказав він.

Скорочення населення, крім депресивного Донбасу, наголошується в Сумській, Чернігівській, а також у центральних областях України - Кіровоградській, Черкаській та Полтавській, Житомирській, Хмельницькій і Вінницькій, які з 1990 по 2014 рік втратили від 6% до 8% свого населення. У центральному і особливо південно-східному регіоні щорічні втрати населення сягали часто 150-200 тисяч чоловік.

"На такий розвиток подій, безумовно, основний вплив має економічний фактор і економічна політика уряду і держави", - сказав Кравців.

Дослідження проводилися до 2014 року, тому не враховують показники на окупованих територіях Донбасу та Криму.

Кравців додав, що за останній період за рахунок внутрішньо переміщених осіб у Києві населення зросло на 8,3%, в той же час, у Закарпатській - на 0,9%, а в Рівненській - 0,1%.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам