RU

Наприкінці тижня Україна перейде на "зимовий" час

20.10.2009, 10:22

В останню неділю жовтня Україна перейде на "зимовий" час. У ніч на 25 жовтня о 04:00 стрілки годинників будуть переведені на одну годину назад. Перехід на "зимовий" час здійснюється у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року.

У нашій країні перехід на "літній" час вперше стався в 1917 році, а з 1981 року вже в СРСР знову регулярно вводився "літній" час. Цієї традиції стала дотримуватися і Україна з 1991 року. До 1996 року "зимовий" час вводився в останню неділю вересня. Після цього уряд вирішив синхронізувати переведення стрілок з більшістю європейських країн.

Нагадаємо, уперше "літній" і "зимовий" порядок рахунку часу було введено в Англії в 1908 році з метою економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. Зараз на "літній" і "зимовий" час переходять більш ніж у 110 країнах світу. З 1996 року за рекомендацією Європейської економічної комісії ООН період дії "літнього" часу було продовжено до останньої неділі жовтня. Це рішення обґрунтоване дослідженнями медико-біологічного і економічного характеру, проведеними в різних країнах.

Переведення стрілок дозволяє знизити енергонавантаження і поліпшити екологічну обстановку, забезпечує стійку роботу єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків і зв'язків, організацію теле- і радіомовлення.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини