RU

НАН оцінив ситуацію з COVID-19 в Україні: є надія на більш оптимістичний сценарій

31.03.2021, 08:25
НАН оцінив ситуацію з COVID-19 в Україні: є надія на більш оптимістичний сценарій - Фото
Ілюстративне фото – Depositphotos.com

Є надія, що хвиля епідемії коронавірусу в Україні розвивається за більш оптимістичним сценарієм, ніж прогнозувалося. Про це йдеться в тижневому огляді ситуації з COVID-19 від Національної академії наук.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За оцінкою НАН, за тиждень 24-30 березня в Україні "істотно знизилися темпи зростання кількості нових зареєстрованих випадків" коронавірусу. Вперше з початку нової хвилі 30 березня було зафіксовано менше померлих і інфікованих, ніж тиждень тому (виняток – 9 березня), пишуть вчені.

Крім того, три дні поспіль кількість нових виявлених випадків COVID-19 виявляється на 20% менше прогнозованого, пишуть в НАН. Позитивність ПЛР-тестів також почала зменшуватися вперше з початку нової хвилі.

Також репродуктивне число (показник, скількох людей може заразити один хворий) для країни в цілому і більшості регіонів продовжує знижуватися. Воно досягло середньодобового значення 1,1 і має тенденцію до зниження (натисніть на таблицю, щоб збільшити).

Читайте також: Зеленський: Україна має розробити систему паспортів вакцинації

"Статистичні показники останніх декількох днів дають підстави сподіватися, що загальна епідемічна динаміка розвивається за більш оптимістичним сценарієм, ніж прогнозувалося", – заявили в НАН.

Там відзначили, що якщо статистична динаміка не є результатом непередбачених затримок в надходженні даних, то сукупність ознак дозволяє очікувати піку хвилі епідемії протягом одного-двох тижнів.

З госпіталізаціями на реальне поліпшення ситуації можна сподіватися через три-чотири тижні – як це було під час попередньої хвилі епідемії, додали в НАН.

Читайте також: Зеленський: Процес вакцинації зіткнувся зі складнощами – Індія обмежила експорт вакцин

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини