Намальовані очі відучили людей смітити - дослідження

01.12.2015, 18:09
Намальовані очі відучили людей смітити - дослідження - Фото
Фото: PeerJ
Люди значно рідше смітять, якщо на упаковці або інших об'єктах надрукувати картинку з очима, які пильно дивляться, з'ясували психологи з Ньюкастлського університету. Таке зображення змусило учасників експерименту смітити на 65 відсотків рідше. Про це повідомляється в журналі PeerJ.

Для свого експерименту вчені надрукували дві листівки: на одній помістили зображення очей, які пильно дивляться, на іншій - ті ж очі, але ледве помітні. Яскравої картинки виявилося достатньо: папірці кинули на землю лише 4,7 відсотка учасників дослідження (в контрольній групі цей показник склав 15,6 відсотка).

"Такі картинки не дають людям смітити тому, що вони відчувають, як на них дивляться. У такій ситуації всім властиво поводитися більш чесно і гідно. Нам навіть не знадобилося друкувати попередження про заборону смітити: люди ж і так знають, що це антигромадська поведінка ", - зазначив співавтор статті Деніел Неттл.

Отримані висновки можуть взяти на озброєння власники ресторанів швидкого харчування, щоб запобігти викидання обгорток на вулицю. Крім того, зображення очей, які пильно дивляться, допоможуть і авторам рекламних листівок, що роздають на вулиці.

Дослідження спирається на парадигму "надж-психології" (від англійського nudge - легкий поштовх ліктем). Її представники вважають, що люди ведуть себе краще, коли оптимальний варіант поведінки підкреслюється, а решта варіантів при цьому не забороняються. Людину, таким чином, ненав'язливо підштовхують здійснити правильний вчинок.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников