RU

Надія для людей з надмірною вагою: успішно перевірений препарат для лікування ожиріння

12.02.2021, 11:14
Надія для людей з надмірною вагою: успішно перевірений препарат для лікування ожиріння - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Медики при Університетському коледжі Лондона стверджують, що ліки від діабету семаглутід можна застосовувати для зменшення ваги у людей з ожирінням. Про проведене масштабне дослідження пишуть у New England Journal for Medicine.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У вивченні ефекту препарату взяла участь 1961 особа із 129 центрів у 16 країнах (один+два) з індексом маси тіла від 30 і вище (середня вага 105 кг), у яких не було діабету. Групи (одній щотижня підшкірно кололи 2,4 мг препарату – аналогічно ін'єкціям інсуліну, іншій – плацебо) розділили в пропорції 2:1 і спостерігали за ними 68 тижнів, починаючи з осені 2018 року.

До фінішу дійшло 94,3% учасників. Вони отримували індивідуальні консультації у дієтологів раз на місяць для підтримки низькокалорійної дієти і адекватного рівня фізичної активності.

ДОВІДКА. Семаглутід схвалений і використовується в більш низьких дозах (~1 мг) для лікування діабету 2 типу. Збільшує секрецію інсуліну, тим самим збільшуючи метаболізм цукру. Містить з'єднання, структурно схожі з гормоном GLP-1 і імітує його дію: воно виділяється в кров із кишечника і викликає зниження ваги, зменшуючи відчуття голоду і посилюючи відчуття насичення. Пацієнти просто починають їсти менше.

В результаті 75% людей, які отримували семаглутід, втратили понад 10% ваги, а більше третини – понад 20% ваги. Середньостатистичний учасник дослідження з препаратом скинув ~15,3 кг. У групі плацебо середня втрата ваги склала 2,6 кг.

Читайте також: Вчені пояснили, чому з віком люди набирають вагу

Більш того, пишуть у доповіді автори, зниження ваги супроводжувалося зниженням факторів ризику серцево-судинних захворювань і діабету (тобто, артеріального тиску, рівня цукру і жиру в крові, об'єм талії і ін.).

Побічні ефекти на фазі III дослідження включали скороминущу нудоту і діарею (від легкого до помірного ступеня), біль у животі і запор. FDA попереджає і про невисокий ризик більш серйозних побічних дій.

"Результати – великий прорив у поліпшенні здоров'я людей з ожирінням", – пишуть автори. Вони натхненні: вперше можна домогтися ліками того, що раніше було можливим тільки за допомогою операцій зі зниження ваги.

Зараз семаглутід представили на схвалення регуляторів у Британії, ЄС і США як засіб для лікування ожиріння, використавши як аргумент підсумки цього дослідження.

УВАГА. Самолікування препаратом небезпечне для життя! Проводиться тільки після ретельного обстеження медиками і за чіткими приписами.
Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини