RU

На вихідних Україна перейде на зимовий час

28.10.2011, 15:23
На вихідних Україна перейде на зимовий час - Фото
85ec46822d4b8bed72b796a89981bf59.jpg
В останню неділю жовтня Україна переходить на зимовий час. Незважаючи на спроби Верховної Ради відмінити таку практику, в ніч з 29 на 30 жовтня о 04:00 стрілки годинників все ж таки буде переведено на одну годину назад. Перехід на зимовий час здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року.

У нашій країні перехід на літній час вперше відбувся в 1917 році, а з 1981 року вже в СРСР знову регулярно вводився літній час. Цієї традиції стала дотримуватися і Україна з 1991 року. До 1996 року зимовий час вводився в останню неділю вересня. Після цього уряд вирішив синхронізувати переведення стрілок з більшістю європейських країн.

Відомо, що поверхня Землі розділена на 24 часових пояси з номерами від 0 до 23, в межах кожного з яких поясний час співпадає з часом основного меридіана, який проходить через них. Поясний час визначається для 24 основних географічних меридіанів, що відстояли на 15 градусів по довготі. Поясний час в суміжних поясах відрізняється на одну годину. Відлік часу ведеться із Заходу на Схід. Різниця між будь-яким часовим поясом і всесвітнім часом дорівнює номеру пояса.

До введення поясного часу в більшості країн був поширений цивільний час, який був різним в двох точках з різною довготою. Пов'язані з такою системою відліку незручності стали особливо гостро відчуватися з розвитком залізниць і телеграфного зв'язку. У XIX столітті в ряді країн стали вводити єдиний для даної країни час, частіше за все цивільний час столиці. Однак ця міра була непридатна для держав з великою протяжністю території по довготі, оскільки час на околицях країни значно відрізнявся б від цивільного. У деяких країнах єдиний час вводився тільки для користування на залізницях і телеграфі.

Переведення стрілок годинників на годину вперед влітку і на годину назад взимку з метою економії енергетичних ресурсів уперше був проведений у Великобританії 1908 року. Ідея економії енергетичних ресурсів шляхом переведення стрілок належить Бенджаміну Франкліну, американському державному діячу, одному з авторів Декларації незалежності США. У самих же Сполучених Штатах Америки перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року.

Наразі режим переведення стрілок на літній час застосовується більш ніж в 110 країнах на всіх широтах від Канади до Австралії, і в усіх європейських державах. Вважається, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також викроює зайву годину для відпочинку в світлий час діб.

Деякі країни відмовилися від переходу на літній і зимовий час, в тому числі і ряд колишніх радянських республік. Сезонне переведення годинникової стрілки скасовано зокрема в Японії, Китаї, Сингапурі, Естонії, Грузії, Узбекистані, Таджикистані, Туркменістані, Казахстані і Росії.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини