RU

На вихідні Україна перейде на літній час

23.03.2010, 08:50

Найближчої неділі, 28 березня, о 3 годині за київським часом на території України буде введено так званий "літній" час: стрілки годинника по всій країні будуть переведені на одну годину вперед.

До переведення годинників на літній час лікарі радять починати готуватися приблизно за тиждень. "Поступово старайтеся лягати спати і вставати вранці на 20-40 хвилин раніше, ніж звичайно. Щоб швидше заснути, прийміть ввечері теплий душ, а щоб вранці швидше прокинутися - контрастний", - радить лікар-реабілітолог Борис Скачко. "Навіть здоровим людям варто попити настойку глоду, щоб через перелаштування на новий тимчасовий режим не "стрибав" тиск", - каже він.

Нагадаємо, перехід на літній час традиційно здійснюється в останню неділю березня. Практика щорічного переведення на зимовий і літній час застосовується у цей час більш ніж у ста країнах світу. На думку експертів, це сприяє більш раціональному розподілу електроенергії, використанню світлового дня. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних особливостей.

Вперше літній і зимовий порядки рахування часу було введено з метою економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби в 1908 році в Англії.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини