RU

На годину зупинили серце: в Україні провели унікальну операцію

23.10.2018, 11:02
На годину зупинили серце: в Україні провели унікальну операцію - Фото
1_1753

16 жовтня київські і вінницькі кардіохірурги провели унікальну операцію по заміні аортального клапана: серце 62-річного жителя Жмеринського району близько години залишалося "вимкненим" - лікарі працювали в умовах штучного кровообігу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

У пацієнта під час планового огляду виявили стеноз аортального клапана (звуження отвору аорти за рахунок зрощення стулок її клапана, що перешкоджає нормальному току крові з лівого шлуночка в аорту). У зв'язку з цим було прийнято рішення замінити пошкоджений клапан на штучний механічний.

Операція пройшла у Вінницькому регіональному клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології під керівництвом Андрія Руснака з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

Також зазначається, що проведення такої складної операції було б неможливим без високотехнологічного обладнання, придбаного спільними зусиллями Світового банку та Міністерства охорони здоров'я України.

Зараз життю пацієнта нічого не загрожує; він проходить курс післяопераційної реабілітації.

Раніше повідомлялося, що в Інституті серця МОЗ України провели унікальну операцію - пересадили пацієнтові механічне серце.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини