RU

1+1: Мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії

07.02.2020, 16:04
1+1: Мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії - Фото
Олена Єремєєва (скріншот з відео)
доповнено

Телеканал 1+1 всі свої комедійні телесеріали для осіннього сезону зняв українською мовою, а мелодрами - російською. Там вважають, що український глядач не сприймає українську мову в мелодрамах. Про це сказала продюсер серіалів і фільмів 1+1 Олена Єремєєва на презентації нового сезону телеканалу 4 лютого в одному з ресторанів Києва, повідомляє  Телекритика.

За її словами, в комедіях, де події розвиваються більш динамічно, глядачеві простіше не помічати, якою мовою фільм. Телеканал віддає перевагу в комедіях саме українській мові.

"Знайти тональність української мови, щоб глядач її сприймав, досить непросто. За нашими спостереженнями мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії. Подивившись комедії, потрапивши у вир подій, вони просто не помічають, якою мовою вони дивляться продукт. Продукти в весняному сезоні ми зробили російською мовою, тому що українська складніше дається для цього жанру", - сказала Єремєєва.

Також продюсер телеканалу стверджує, що акторам "поки ще важко працювати  українською мовою". "Це збільшує вироблення, що потім впливає на бюджет. З комедіями простіше", - говорить Єремєєва.

Генпродюсер 1+1 Максим Кривицький назвав ще одну причину зйомок серіалів російською мовою - дистрибуція контенту в країнах СНД. За словами Єремєєва, Грузія, наприклад, згодна купувати серіали як російською, так і українською мовами, проте Прибалтика, Казахстан, Білорусь хочуть купувати тільки "російськомовний продукт".

Пізніше в коментарі Телекритиці Єремєєва  заявила, що її слова були вирвані з контексту.

"Мені дуже шкода, що з довгої професійної розмови мої слова про мовне питання були вирвані з контексту. У будь-якому випадку не йшлося про якесь упередження з нашого боку щодо української мови, а тільки про виробничі нюанси", - пояснила вона.

За словами Єремєєвої, йшлося про те, що в різних жанрах є своя специфіка, і виробництво драм і мелодрам відрізняється від комедій і вимагає іншого підходу.

"З огляду на такі технічні, фонетичні та інші моменти, перехід на україномовний продукт відбувається повільніше, ніж нам би хотілося" - сказала Єремєєва.

При цьому міністр культури Володимир Бородянський заявив сьогодні, що серіали необхідно знімати українською мовою. При цьому міністр зазначив, що його думка не пов'язана зі скандальною ситуацією навколо 1+1, повідомляє Українська правда

Згідно з опитуванням фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, більшість українців (81%) вважає, що українська мова є важливим атрибутом незалежності України.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини