RU

МЗС України з'ясовує причини арешту 19 українців в Лівії

23.07.2013, 14:03
МЗС України з'ясовує причини арешту 19 українців в Лівії - Фото
Фото: www.shipspotting.com
В Україні розслідується кримінальна справа щодо перевезення автомобілів судном, затриманим у Лівії. Про це повідомив сьогодні на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс.

Перебийніс зазначив, що у зв'язку з інформацією про те, що затримане в порту м. Бенгазі судно Etel перевозило автомобілі, українські правоохоронні органи розслідують кримінальну справу. "Це судно з автомобілями заходило в місто Одесу, і ситуація розслідується правоохоронними органами", - сказав він.

Перебийніс також повідомив, що українські моряки, які перебувають на судні, почувають себе нормально, забезпечені всім необхідним, переговори з лівійською стороною щодо звільнення судна тривають.

Перебийніс нагадав, що 18 липня на борт судна піднялися невідомі озброєні особи і захопили трьох з 19 членів екіпажу. Їх вивезли в невідомому напрямку, проте з часом повернули. 19 липня в МЗС України був викликаний тимчасовий повірений у справах Лівії в Україні. У ході зустрічі представник України з питань Близького Сходу висловив стурбованість української сторони з приводу самовільних дій збройних лівійських громадян, і підкреслив, що даний інцидент розглядається українською стороною як недружня акція, яка свідчить про нездатність офіційної лівійської влади контролювати ситуацію з дотриманням законності в країні.

Було передано вимогу про негайне звільнення судна і його екіпажу відповідно до норм міжнародного права та забезпечення безпеки українських моряків під час стоянки в порту. Також українська сторона передала вимоги про всебічне і неупереджене розслідування даного інциденту. "Представнику лівійського посольства була вручена відповідна нота міністерства закордонних справ України. Справа перебуває на особливому контролі посольства України в Лівії та Міністерства закордонних справ України", - сказав Перебийніс.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини