RU

МЗС: Відсоток відмови у видачі віз українцям країнами ЄС наближається до 3%

27.10.2010, 13:05

Відсоток відмови у видачі віз українцям країнами Євросоюзу наближається до 3%, що дає змогу розраховувати на успішне продовження діалогу про безвізовий режим з ЄС. Про це заявив сьогодні під час круглого столу "Шенгенські консульства в оцінках і рейтингах" заступник Міністра закордонних справ України Павло Климкін.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, П.Климкін зазначив, що ситуація з видачею віз громадянам України значно поліпшилася за останні декілька років, зокрема, завдяки укладенню Угоди про спрощення оформлення віз.

За словами П.Климкіна, у 2007 році українці отримали близько 435 тис. шенгенських віз, у 2009 році такі візи отримали вже 1 млн. 125 тис. українців. "У 2009 році, за різними даними, у нас було видано близько 40% безкоштовних віз. Також зріс відсоток видачі багаторазових віз терміном від одного року до п'яти років, у 2009 році відсоток таких віз становив 12,6%, в 2007 це було тільки декілька відсотків", - зазначив він.

Особливу увагу замміністра приділив кількості відмов у видачі віз українцям. "У середньому по ЄС у 2007 рівень відмов був 12%. Зараз він становить 4%, у 2009 році. Але я хочу окремо сказати, що, за результатами дев'яти місяців 2010 року, він ще скоротився. Тобто ми маємо реальну цифру відмови 3%, або навіть менше", - наголосив він.

П.Климкін акцентував, що кількість відмов у видачі віз є одним з ключових "неписаних" критеріїв при розгляді можливості впровадження безвізового режиму. "Є критерій у 3%, якщо він менше, то держава розглядається як реальний кандидат у безвізовому діалозі. Я хочу сказати, що ми сьогодні перебуваємо на порозі досягнення цього важливого критерію", - заявив він.

В'їзд в Україну, виїзд за кордон: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини