RU

МЗС перевірив: українців у Лівії не розстрілювали

14.09.2011, 12:41
МЗС перевірив: українців у Лівії не розстрілювали - Фото
0995f0b34fa24bfb4652edaec6ebeadb.jpg

МЗС перевірив: українців у Лівії не розстрілювали

Міністерство закордонних справ України на підставі даних від компетентних джерел у військовому командуванні міста Місурата (Лівія) наголошує, що повідомлення про розстріл 11 громадян України не відповідає дійсності.

Як повідомив ЛІГАБізнесІнформ керівник прес-служби МЗС України Олександр Дікусаров, у військовому командуванні повстанців зазначили, що в разі затримання українців про це одразу було б поінформоване посольство України в Тріполі, а громадянам гарантоване право на захист. Водночас, українські дипломати продовжать перевірку інформації, поширеної в ЗМІ.

Також посольство України в Лівії продовжує працювати над звільненням наших співвітчизників, затриманих раніше в Тріполі. Напередодні посол України провів ряд зустрічей, в тому числі з представником зовнішньополітичного відомства Національної перехідної ради Лівії і гуманітарним координатором ООН з питань Лівії. Українська сторона в черговий раз повідомила, що затримані громадяни України не є військовими і працювали в Лівії за приватними контрактами в нафтогазовій сфері. В зв'язку із цим було наголошено на необхідності якнайшвидшого звільнення українців та їх подальшого повернення на Батьківщину.

Представники дипломатичної місії України в Тріполі щодня відвідують наших співвітчизників. Стан здоров'я громадян України задовільний, вони забезпечені продуктами харчування, питною водою, їм надано можливість телефонного спілкування з рідними. В разі необхідності, українські дипломати нададуть нашим громадянам всю необхідну допомогу.

Раніше хорватські ЗМІ повідомили, що в лівійському місті Місурата нібито були розстріляні 11 українських найманців. Загалом в будівлі лівійської безпеки в Місураті були захоплені 85 найманців. За інформацією ЗМІ, серед 85 загиблих найманців було дев'ятеро хорватів, 12 сербів, 11 українців та 10 колумбійців.

5 вересня стало відомо про затримання в Лівії 23 українців - цивільних фахівців, які прибули для роботи на об'єктах лівійської нафтової промисловості. Лівійські повстанці підозрюють їх в бойових діях на боці сил Муаммара Каддафі (зокрема, в тому, що вони нібито були снайперами). У той же час в МЗС України стверджують, що бранці - виключно цивільні особи. У Тріполі вони працювали кухарями, інженерами і нафтовиками.

Переворот в Лівії: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини