RU

МВС удосконалило процедуру сплати штрафів за порушення ПДР

17.07.2013, 14:23
МВС удосконалило процедуру сплати штрафів за порушення ПДР - Фото
1fd9d64fd68b79e9d8e7d30f3844c0e1.jpg

Міністерство внутрішніх справ України вдосконалило процедуру сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху та застосування механізму автоматичного заліку таких штрафів при отриманні коштів. Про це сказано в наказі МВС N606 від 20 червня 2013 року, який опублікований на сайті Верховної Ради України.

Даний документ затвердив інструкцію з обміну інформацією між автоматизованою системою "Управління фінансами МВС України" та системою "Національна автоматизована інформаційна система Департаменту ДАІ".

Тепер при подачі касових документів або розрахункових документів на сплату штрафів платники, заповнюючи реквізит "Призначення платежу", вказують код платежу, який містить код "Класифікації доходів" бюджету, серію і номер протоколу про адмінпорушення. Наказом також встановлено, що щодня до 14:00 відповідним співробітником підрозділу ДАІ в автоматизовану систему "Управління фінансами МВС" здійснюється відправлення інформації про сплачені штрафи, отриманих у територіальних органах Держказначейства, - для автоматичного заліку.

Після завершення процесу обробки транспортних файлів формується звіт про результати автоматичного заліку. Платежі, по яких не вдалося здійснити автоматичний залік, зачитуються в ручному режимі.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

На практиці вдосконалена процедура сплати штрафів за порушення ПДР повинна убезпечити водіїв від ситуацій, коли оплачена сума не був зарахований на рахунок кінцевого одержувача і виписаний водієві штраф числиться як неоплачений. Така ситуація загрожує для автовласника тим, що в підсумку ДАІ відправляє дані про неоплачений штраф в Державну виконавчу службу для примусового стягнення.

Варто відзначити, що в ДАІ неодноразово нагадували водіям, що при оплаті штрафів за порушення Правил дорожнього руху в квитанціях необхідно обов'язково вказувати не тільки код платежу, прізвище ім'я по батькові платника, а й серію і номер протоколу про адміністративне правопорушення. Це необхідно для поліпшення контролю за надходженням коштів і допоможе уникнути непорозумінь, які виникають при з'ясуванні своєчасної сплати платежів у виконавчій службі.

Зразок заповненої квитанції про сплату штрафу за порушення ПДР:

МВС удосконалило процедуру сплати штрафів за порушення ПДР
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини