RU

МВС створює "міліцію моралі"

18.04.2013, 09:35
МВС створює
За негідну поведінку співробітників МВС звільнятимуть
Найближчим часом при МВС буде створено новий підрозділ - комісія з моралі. Основною метою її роботи стане оцінка дій співробітників правоохоронних органів, які порушують присягу і закони. Про це пише Коммерсант-Украина в статті "Міліція моралі".

Рішення комісії матимуть рекомендаційний характер, проте в міністерстві стверджують, що рекомендації нового органу можуть стати причиною для звільнення співробітників міліції. Втім, правозахисники вважають, що ефективну боротьбу з беззаконням у міліції може вести лише той орган, який не пов'язаний з МВС.

Питання про створення комісії МВС з моралі розглядалося на закритій колегії МВС у вівторок. Комісія буде введена наказом міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка орієнтовно протягом найближчого місяця. Передбачається, що підрозділи комісії будуть діяти не тільки в головному управлінні МВС, а й у кожному з обласних управлінь міністерства. Начальник комісії буде призначатися наказом міністра, а голови обласних її підрозділів - наказами керівників обласних управлінь МВС.

Основним завданням комісії стане оцінка некоректної поведінки співробітників міліції і порушення присяги. "Відсутність реакції на злочин, рукоприкладство, порушення етичних норм, грубе поводження з затриманими громадянами, звернення до них на "ти", зарозуміла поведінка - все, аж до недбалого носіння форми, комісія буде оцінювати", - пояснило джерело в МВС. При цьому будуть розглядатися скарги, що надійшли з будь-яких джерел: від співробітників правоохоронних органів, самих затриманих або простих громадян.

Інформацію про створення подібного органу підтвердив начальник центру громадських зв'язків МВС Володимир Поліщук. За його словами, "до комісії увійдуть найбільш досвідчені і ті, які користуються авторитетом, співробітники правоохоронних органів, представники ветеранських організацій МВС та громадських організацій". Він пояснив, що створення комісії викликано тим, що "навіть один-два випадки некоректної поведінки по відношенню до затриманих громадян або до учасників вуличних акцій негативно впливають на репутацію міністерства". "Сьогодні співробітник міліції грубо розмовляє з затриманим, а завтра він вважатиме, що можна застосувати тортури, хоча ні те, ні інше абсолютно неприпустимо. Ми хочемо відсіяти негідних співробітників, поки вони ще не встигли накоїти великих бід, щоб у міністерстві залишилися лише люди, гідні носити погони", - заявив Поліщук.

Правозахисники поставилися до даної ініціативи скептично. "Безумовно, ми раді бачити спроби МВС поліпшити роботу своїх співробітників і посилити підзвітність, однак ми впевнені, що порушення прав людини з боку співробітників міліції, у тому числі тортури та інші види жорстокого поводження, будуть існувати, поки є безкарність за такі вчинки. Зараз ми бачимо, що численні скарги на протизаконні дії міліції не розслідуються належним чином. І навіть у тих випадках, коли є достатня кількість доказів застосування катувань, винних не залучають до відповідальності ", - заявила виконавчий директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

На її думку, щоб вирішити проблему, необхідно створити незалежний та ефективний механізм з розслідування скарг на правопорушення з боку правоохоронних органів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини