RU

МВС може замінити даівців "автоматами"

25.04.2013, 09:38
МВС може замінити даівців
Комплекси фіксації швидкості поміщені у спеціальні антивандальні бокси (фото - sai.gov.ua)
Незабаром з українських доріг можуть зникнути інспектора ДАІ - їх можуть замінити так званими автоматизованими системами контролю безпеки на дорогах. Про це розповів керівник центру безпеки дорожнього руху при МВС Сергій Будник, говорячи про боротьбу з хабарництвом серед даівців.

"Дуже серйозно працюємо над тим, щоб виключити суб'єктивний фактор. Передбачена розробка законопроекту щодо автоматичного введення фіксації дорожнього руху", - зазначив Будник.

Раніше Державтоінспекція вже приступила до застосування на дорогах Київської області нової системи передачі даних про перевищення швидкості водіями. Про роботу таких пристроїв учасників дорожнього руху попереджають спеціальні знаки: "Увага, здійснюється фото-відео фіксація порушень Правил дорожнього руху". Ці покажчики розташовані в 1,5 км від місця роботи самих пристроїв, що у сірих боксах біля узбіччя дороги.

"Нові пристрої змушують водіїв пригальмовувати, зменшуючи швидкість до рівня дозволеної. Чи не пригальмуєш - отримаєш протокол і потім заплатиш штраф. У такому боксі знаходиться комплекс "Гарпун", який приєднаний до лазерного вимірника швидкості "TruCAM". Останній вимірює швидкість автомобіля, здійснює фото фіксацію порушення (прилад робить до трьох знімків в секунду), а "Гарпун" протягом десяти секунд передає інформацію на робочий комп'ютер інспектора, який знаходиться в декількох кілометрах від стаціонарних постів ДАІ", - розповіли в Державтоінспекції.

Нагадаємо, раніше МВС запропонувало підвищити українським водіям штрафи. Зокрема, найбільше зросте штраф за не пристебнутий ремінь безпеки: з 51-85 грн. до 170-340 грн., а також за невиконання вимог посадових осіб МВС - до 1020 грн. для звичайних водіїв і до 1700 грн. для посадових осіб. За незаконне тонування планують штрафувати на 680 гривень.

Джерело: ТСН.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини