RU

МВС хоче відстежувати пасажирів поїздів за допомогою квитків

04.10.2013, 18:18
МВС хоче відстежувати пасажирів поїздів за допомогою квитків - Фото
575140ab04063339d6f85de5a49b879d.jpg
Транспортна міліція МВС зацікавлена​​, щоб у проїзний квиток вносилися паспортні дані пасажирів. Про це йдеться в листі начальника департаменту транспортної міліції МВС в Укрзалізницю, копію якого має український Гельсінський союз з прав людини.

У документі наголошується, що в міліції хочуть скористатися досвідом Росії і Білорусі та вносити дані з проїзних документів всіх пасажирів в спеціалізовану пошукову систему.

У транспортній міліції мотивують свої рекомендації необхідністю захисту українців від міжнародного тероризму і бажанням здійснювати "автоматичний пошук осіб, які мають оперативний інтерес".

На думку правозахисників, вказівку паспортних даних у квитках може цим не обмежитися. Якщо повторювати досвід Росії, далі в квиток потрібно буде вносити дату народження, стать, громадянство, вид маршруту (без пересадок або транзитний).

Представники Гельсінської спілки вважають, що плани міліції можуть створити можливості для зловживань, наприклад, для стеження за пересуванням представників опозиції, журналістів та громадських активістів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини