RU

МВС готує підвищення штрафів для водіїв

22.04.2013, 13:40
МВС готує підвищення штрафів для водіїв - Фото
Фото: sai.gov.ua
Міністерство внутрішніх справ України пропонує суттєво підвищити штрафи за порушення Правил дорожнього руху, а також розширити перелік порушень ПДР. Про це сказано в розробленому МВС законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі види порушень у сфері безпеки дорожнього руху".

Відомство пропонує всім зацікавленим особам до 1 червня взяти участь в обговоренні даної ініціативи і повідомляти про своїх зауваженнях і пропозиціях до Департаменту ДАІ. Метою прийняття змін до МВС називають - посилення адміністративної відповідальності і збільшення розмірів штрафів.

"Реалізація цього закону дозволить підвищити безпеку дорожнього руху за рахунок покращення технічного стану транспортних засобів, зменшити кількість ДТП та постраждалих від них, збільшити обсяг надходжень від штрафів за порушення Правил дорожнього руху, а також дозволить виключити випадки розміщення на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду і парковці", - розповів глава МВС Віталій Захарченко.

Штрафи за тонування і непристебнутий ремінь

Так, за керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими його експлуатація забороняється (гальмівна система, рульове управління і т.д.), переобладнання авто з порушенням норм, в тому числі за тонування стекол з порушенням стандартів пропонується штрафувати на суму від 510 до 680 грн. Зараз ця сума складає - від 340 до 510 грн. Варто відзначити, що в чинній редакції законодавства пункт про тонування скла не згадується.

За порушення правил використання ременів безпеки або шоломів в МВС пропонують штрафувати на суму від 170 до 340 грн. Зараз - від 51 до 85 грн.

Неправильне світло і розмови по телефону

За порушення правил проїзду перехресть, зупинок громадського транспорту, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, використання зовнішніх освітлювальних приладів встановлених з порушенням стандартів, а також освітлювальні прилади, які не відповідає конструкції транспортного засобу, розмови по мобільному телефону без використання пристроїв, що дозволяють вести розмову без допомоги рук, пропонується штрафувати на суму від 510 до 595 грн. Зараз - від 425 до 510 грн. У нинішній редакції закону про встановлення нестандартних освітлювальних приладів не згадується.

Фішки на дорогах

За пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод для руху, в тому числі установку на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду транспортних засобів або їх зупинці (крім випадків ДТП, ремонтних робіт, а також обмеження в'їзду в пішохідну зону) пропонується штрафувати на суму від 340 до 510 грн. або відправляти на громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин. В даний момент за установку фішок на дорогах штрафи не передбачені.

Відмова працівникові міліції


За невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху пропонують штрафувати на суму від 680 до 1020 грн. Для посадових осіб цей штраф може скласти - від 1190 до 1700 грн. Зараз - від 255 до 340 грн.

Читайте також:

 Вмикаємо світло: набрали чинності оновлені ПДР
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини