RU

МВС викрило 485 злочинів у сфері освіти

04.08.2008, 17:22

Основним видом злочину, який найчастіше фіксується у системі освіти України, залишається хабарництво з боку службових осіб навчальних закладів під час здачі екзаменів та заліків. Внаслідок вжитих заходів органами внутрішніх справ у цьому році викрито 485 злочинів у системі освіти.

Як повідомляє Департамент зв'язків з громадськістю МВС України, серед цих 485 злочинів 386 (80%) - службових злочинів, у т.ч. 200 фактів хабарництва і 91 - розкрадання майна шляхом зловживання службовим становищем. При цьому до кримінальної відповідальності притягнута 121 особа, у тому числі 29 керівників та 24 інших службових осіб навчальних закладів. У суд направлено 128 кримінальних справ із 332 злочинів зі збитком у 2,9 млн. грн.

Так, найбільшу кількість злочинів викрито у Луганській (59), Донецькій (57), Одеській (51), Дніпропетровській (33), Миколаївській (33) та Полтавській (27) областях.

Нагадаємо, на сьогодні корупція під час здачі вступних екзаменів у внз є найбільш поширеною у сфері освіти України. Зокрема, це виявляється у використанні протекціонізму, кумівства та особистих зв'язків. На другому місці за корумпованістю виявилися випускні екзамени у школах. Так, для їхньої успішної здачі майбутні абітурієнти залучали родинні зв'язки, пропонували хабарі та подарунки шкільній адміністрації, вчителям.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини