RU

МВС відкидає обвинувачення Генпрокуратури про незаконні штрафи

22.03.2011, 15:00
МВС відкидає обвинувачення Генпрокуратури про незаконні штрафи - Фото
539e218a7c87c5b3a0e5b83bb6659e41.jpg

МВС відкидає обвинувачення Генпрокуратури про незаконні штрафи
Міністерство внутрішніх справ наполягає на законності використання технічних засобів іноземного виробництва "TrueCAM LNI 20/20" і "Арену" для фіксації порушень Правил дорожнього руху.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі МВС, у відомстві зазначили, що згідно зі ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами порушень ПДР можливо зокрема свідчення технічних приладів і технічних засобів, які мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при контролі за виконанням правил, норм і стандартів забезпечення безпеки дорожнього руху.

"Працівники ДАІ фіксували порушення Правил дорожнього руху певними приладами у ручному режимі, що передбачало складання протоколу про адміністративне правопорушення після обов'язкової зупинки транспортного засобу і ознайомлення водія зі свідченнями вимірника швидкості. Отже, зазначені прилади не використовувалися як становлячі частини інформаційно-телекомунікаційних систем, і відповідно не підлягали підтвердженню відповідності Держспецзв’язку", - наголосили у МВС. Ця позиція підтверджена висновком Держспецзв’язку, зазначеним у листі цього органу від 16.06.2010 N4/4-2327 у відповідь на запит ДАІ МВС України.

"Крім того, згідно із висновком N7809 Київського науково-дослідного інституту судових експертиз модифікація зафіксованих цими приладами даних неможлива через відсутність у приладі будь-яких засобів і технічних можливостей з маніпулювання повнотою або змістом інформації, яка нагромаджується. А автентичність інформації, яка ними фіксується, підтверджується техніко-технологічними властивостями пристроїв", - сказано у повідомленні.

"Викладене вище зокрема підтверджується і рядом рішень судових органів, які відмовили у задоволенні позовів про скасування постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. Тому вважаємо використання даних приладів законним і обґрунтованим", - резюмували у Міністерстві.

Нагадаємо, напередодні Генеральна прокуратура України встановила факт незаконного використання Департаментом ДАІ МВС технічних засобів іноземного виробництва "TrueCAM LNI 20/20" і "Арена" для фіксації порушень Правил дорожнього руху. Під час проведеної Генеральною прокуратурою перевірки було встановлено, що ці технічні засоби використовуються Департаментом ДАІ МВС без експертного висновку або сертифіката відповідності, що є порушенням вимог законів України "Про інформацію" і "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах".

За результатами перевірки з метою захисту прав громадян та інтересів держави, Генеральна прокуратура 11 березня 2011 року внесла розпорядження начальнику Департаменту ДАІ МВС України про усунення виявлених порушень закону.

ДАІ та ситуація на дорогах: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини