RU

МВС контролюватиме обіг наркотичних препаратів через комісію

22.07.2008, 14:18

Міністерство внутрішніх справ ініціює створення міжвідомчої комісії для визначення механізму контролю над обігом наркотичних лікарських препаратів. Про це сьогодні на прес-конференції заявив заступник начальника Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків Міністерства внутрішніх справ Олег Шутяк.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О. Шутяк зауважив, що на сьогодні не існує законодавчої бази, яка дозволяла б контролювати обіг лікарських препаратів, які містять сильнодіючі психотропні речовини ( "Актифет", "Трайфет"). Також він зазначив, що на сьогодні не передбачено покарання за продаж або зберігання цих засобів. Зокрема, О. Шутяк повідомив, що для застосування кримінальної відповідальності, необхідно, щоб доза "актифету" становила 30 міліграмів, а це, за його словами, понад тисячу пігулок. Він наголосив, що МВС вже кілька років поспіль звертається до всіх інстанцій з приводу торгівлі цими препаратами.

На сьогодні, за словами представника МВС, Міністерство ініціює створення міжвідомчої комісії при Міністерстві охорони здоров'я, яка має визначити механізм контролю за обігом таких препаратів. Зокрема, О. Шутяк наголосив, що на сьогодні існує близько 50 препаратів, продаж яких необхідно контролювати. Він упевнений, що саме Міністерство охорони здоров'я мусить ініціювати прийняття законопроектів, а також постанов, які б регулювали ринок продажу та виробництва таких препаратів.

Водночас, як зауважив президент громадської організації "Об'єднання "Молодь України" Сергій Кушнірук, питання обігу "Актифету" і "Трайфету", а також інших засобів стоїть сьогодні гостро. Він зазначив, що ці препарати здійснюють ще більш шкідливий вплив на молодь, ніж, наприклад, той же трамадол. С. Кушнірук наголосив, що переведення цих препаратів в рецептурні не вирішить проблему, оскільки, наприклад, трамадол багато років був рецептурним препаратом, але це не зменшувало обсяг його незаконного продажу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини