МТС продає Vodafone Ukraine азербайджанському Bakcell за $734 млн

25.11.2019, 10:47
МТС продає Vodafone Ukraine азербайджанському Bakcell за $734 млн - Фото
bakcell

Передача акцій відбудеться найближчим часом

МТС, найбільший російський телекомунікаційний оператор, підконтрольний АФК Система (олігарха Володимира Євтушенкова) оголосив про підписання з компанією ТОВ Telco Solutions and Investments, яка є підконтрольною телекомунікаційній компанії ТОВ Bakcell, що входить до міжнародної групи компаній NEQSOL Holding, юридичного зобов'язання на продаж телекомунікаційного бізнесу в Україні.

Про це йдеться в повідомленні групи.

У рамках угоди, МТС через свою 100% дочірню компанію Allegretto Holding S.a.r.l. (Люксембург) продає 100% частку в компанії Preludium BV (Нідерланди), єдиному акціонеру ПрАТ «ВФ Україна», за $734 мільйони, включаючи відкладений платіж на суму близько $84 мільйонів. Передача акцій пройде найближчим часом.

"Угода комплементарна оновленій стратегії МТС, яка передбачає концентрацію зусиль на російському ринку, що генерує більше 90% виручки групи, і розвиток на основі базового телеком-бізнесу комплексу сучасних цифрових сервісів. З урахуванням незначної частки українського бізнесу в масштабі групи, МТС збереже привабливий рівень дивідендних виплат в рамках прийнятої на початку року політики", - зазначив президент МТС Олексій Корня.

Купівля компанії в Україні фінансується переважно за рахунок ресурсів від міжнародних фінансових структур.

"З придбанням Vodafone Україна, другого на ринку України телекомунікаційного оператора, ми продовжуємо стратегію розширення міжнародної присутності та входження до нових ринків компаній, що входять у групу NEQSOL Holding. Телекомунікаційна галузь серед пріоритетних напрямків роботи нашої групи, тому ми постійно інвестуємо в інноваційні та надійні телекомунікаційні рішення, - прокоментував Юсиф Джаббаров, СЕО NEQSOL Holding. - Стан бізнесу, темпи зростання і ефективність діяльності Vodafone Україна є надійним підґрунтям для подальшого розвитку. Тому ми готові інвестувати в компанію, щоб далі впроваджувати інновації та передові технології в Україні".

Зміна власника не вплине на операційну діяльність Vodafone Україна. Компанія продовжить надавати послуги під брендом Vodafone і виконувати всі зобов'язання перед співробітниками, клієнтами та партнерами.

Vodafone Ukraine обслуговує 19,7 млн ​​абонентів. Чистий прибуток ВФ Україна в 2018 році склав 1,8 млрд грн, дохід - 12,8 млрд грн. Компанія входить до групи МТС (через дві проміжні юрособи - люксембурзьку Allegretto Holding S.a.r.l. і нідерландську Preludium B.V.), в якій мажоритарним акціонером є бізнесмен Володимир Євтушенков.

Компанія Bakcell - оператор мобільного зв'язку та провідний провайдер мобільного інтернету в Азербайджані. Вона була заснована в 1994 році і була СП уряду і приватної компанії GTIB 1996 Ltd (її називали ізраїльською компанією, але поточна прописка - Британські Віргінські острови). Зараз у відкритих джерелах немає точних відомостей, хто є власником Bakcell. Мережа Bakcell, що складається з більш ніж 7500 базових станцій, охоплює 93% території (виключаючи окуповані території Нагірного Карабаху) і 99% населення Азербайджану. Компанія обслуговує більше 3 млн чоловік. Bakcell входить до NEQSOL Holding.

Читайте російською: МТС продает Vodafone Ukraine азербайджанскому Bakcell за $734 млн

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии