RU

МРЕВ і автошколи почнуть працювати за новими правилами

18.06.2013, 09:51
МРЕВ і автошколи почнуть працювати за новими правилами - Фото
1655bbb407979a054ff816e60f7d5811.jpg
Кабінет міністрів реформує діяльність міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів ДАІ (МРЕВ) і автошкіл. Про це пише Комерсант-Україна в статті "Зміни слідують".

Планується реорганізувати МРЕВ в центри надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів Державтоінспекції, а передбачувані зміни в роботі автошкіл торкнуться порядку їх реєстрації. У ДАІ стверджують, що реформа МРЕВ буде супроводжуватися впровадженням нових технологій, що підвищить якість послуг.

Зокрема, згідно з внесеними змінами, МРЕВ будуть реорганізовані в центри надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів Державтоінспекції (центри Державтоінспекції).

Функції центрів мало чим відрізнятимуться від функцій МРЕВ. Зокрема, нові організації будуть займатися реєстрацією транспортних засобів, оформленням, видачею, обміном і поверненням водійських посвідчень, а також будуть приймати іспити. Разом з тим у ДАІ розраховують прискорити роботу цих центрів за рахунок використання нових технологій. Згідно з типовим положенням про центр надання послуг ДАІ, затвердженим ще 30 січня, передбачається, що їх робота буде максимально автоматизована і комп'ютеризована. Зокрема, облік зареєстрованих транспортних засобів, який передбачає узагальнення даних в Національній інформаційній системі ДАІ, буде вестися з використанням автоматизованих систем. Доступ до цих даних буде мати кожен патрульний екіпаж. Перейменування МРЕВ відбудеться протягом червня-липня.

Зміни дозволять особам, які бажають отримати водійські права, складати іспити в центрах ДАІ незалежно від реєстрації місця проживання, а документи будуть видаватися протягом п'яти днів. Автомобіль також можна буде реєструвати поза незалежності від місця реєстрації його власника.

Кабінет міністрів підготував і ряд інших змін. Наприклад, для отримання водійського посвідчення підвищеної категорії водієві необхідно буде довести, що він керував транспортним засобом нижчої категорії безперервно протягом одного або трьох останніх років. Це важливо, наприклад, для водіїв легкових автомобілів, бажаючих отримати дозвіл на водіння вантажівок або автобусів.

Крім того, зміни торкнуться і діяльності автошкіл. Закріплюється правило, згідно з яким у центрах надання послуг повинні реєструватися не тільки автошколи, а й їхні філії. Маршрути, на яких буде проводитися навчання водіїв, треба буде погоджувати тільки з ДАІ (зараз їх треба погоджувати ще й з місцевими органами влади). Слід зазначити, що, згідно із запропонованими змінами, навчати кандидатів зможуть тільки інструктори, які мають безперервний стаж водіння протягом трьох останніх років.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини