RU

Може з'явитися відкритий реєстр місця проживання українців

10.02.2017, 16:31
Може з'явитися відкритий реєстр місця проживання українців - Фото
12d2373bc9ffee2435c93ec3246da71f.jpg

У Державній міграційній службі (ДМС) обговорюють можливість створення відкритого реєстру місця проживання громадян. Про це в інтерв'ю Українській правді сказав глава відомства Максим Соколюк.

"Ми обговорюємо як варіант - так само, як в деяких країнах, наприклад в Грузії, зробити відкритим реєстр місця проживання", - сказав він.

Однак, за словами Соколюка, щоб дізнатися актуальне фактичне місце проживання людини, необхідно буде мати дані її ID-карти.

"Це не означає, що будь-хто зможе увійти на сайт, набрати "Іванов Іван Іванович" і подивитися, де той проживає. Для цього потрібно ввести валідні дані ID-картки громадянина Іванова. Тобто якщо людина прийшла з новим ID, то можна ввести номер і деяку іншу інформацію з картки і перевірити його життєвий простір проживання", - пояснив чиновник.

На самій ID-картці інформації про прописку і місце проживання людини не буде, тому що це часто змінна інформація, яка потребує оновлення картки, зазначив представник ДМС.

"Повинна бути одна цілісна система, в якій враховується місце проживання, куди людині рахунки надсилати тощо. Сьогодні це Львів, завтра - Київ, післязавтра - Одеса. Поки що ця інформація пишеться і в чіп, і в базу даних. Але точкою, де вона зберігається, повинна бути саме система, а не картка. Адже картку теж можна втратити, отримати нову, а в системі має бути постійний життєвий простір проживання", - сказав Соколов.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини