МОЗ відкрило родичам хворих допуск в реанімації

05.07.2016, 10:35
МОЗ відкрило родичам хворих допуск в реанімації - Фото
04d11a8e4228ab8349fe9f6aec3bb8d6.jpg

Родичам пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії, тепер дозволено перебувати в палатах 24 години на добу

Міністерство охорони здоров'я дозволило родичам пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії, перебувати в палатах 24 години на добу. Про це повідомив на брифінгу в.о. міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Ми разом зробили дійсно дуже хорошу справу. Був підготовлений і затверджений наказ №592 про доступ до хворих родичів і пацієнтів, які перебувають у відділеннях інтенсивної терапії. Моє особисте переконання, що коли батьки або родичі перебувають поруч із хворим, процес одужання відбувається набагато краще, набагато швидше", - зазначив Шафранський.

Чиновник пояснив, що для відвідування пацієнтів родичі повинні мати халат, маску, бахіли.

"Сьогодні я не бачив жодної лікарні в нашій країні - в великих, маленьких містах чи селах, де б не було халата, бахіл. Масок і так далі", - додав Шафранський.

За його словами, в подальшому відомство зосередиться над якнайшвидшим роз'ясненням наказу медикам.

"Ми будемо зараз працювати над тим, щоб цей наказ, який є обов'язковим до виконання в установах охорони здоров'я нашої країни, був якомога швидше роз'яснений нашим колегам. Я беру під особистий контроль процес роз'яснення та виконання цього наказу", - підкреслив в.о. міністра.

Він додав, що на наступному тижні буде проведено селекторну нараду, на якій керівники з питань охорони здоров'я в областях отримають всі необхідні директиви.

У свою чергу, співініціатор наказу про допуск до реанімації Анастасія Леухіна зазначила, що наказ №592 - прогресивний крок, який зробить українські лікарні більш дружніми до пацієнтів і їх сімей.

"Я вважаю, що цей наказ зробить дії медичного персоналу, лікарів більш прозорими і зрозумілими для пацієнтів і їх родичів, це важливо. Оскільки родичі будуть поруч, вони зможуть допомагати персоналу доглядати за своїми рідними, це означає краще здоров'я і більше шансів на одужання", - сказала вона.

Леухіна додала, що нововведення також дозволить краще контролювати використання ліків, які купує як держава, так і родичі пацієнтів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих